Sebavedomie v pokeri vyhráva

Sebavedomie v pokeri vyhráva

Sebavedomie je v živote nesmierne dôležité. Len ťažko bez neho niečo dosiahnete. Sebavedomie v pokeri vyhráva.

Väčšina hráčov začínajúcich s pokerom sa len baví hraním. Keď sa do hry ponoríte dlhšie a vyhodnotíte svoje úspechy a neúspechy, zistíte, že najúspešnejší ste boli, keď ste hrali so sebavedomím.

Sebavedomie v pokeri vyhráva

Nálada a pocity hráča majú priamy vplyv na jeho úspech či neúspech. Bodka.

Mnohí budú oponovať. Poker je predsa hra rozhodnutí, hra analýzy okolností. Ako môže mať pocit sebavedomia vplyv na vaše rozhodnutia?

Emocionálny a motivačný stav človeka pri pokeri je kľúčový, potvrdí vám to množstvo profesionálnych hráčov pokeru. Takmer všetci.

Keď ste na dne a pochybujete o svojich schopnostiach, bude to mať vplyv na veľa vecí vo vašej pokerovej hre. Napríklad vaše blufovanie bude ľahšie prekuknuteľné.

Agresia sa v pokeri zriedka mýli. Vysoká miera sebavedomia v pokeri zvyšuje agresivitu a to je dôvod, prečo dostatočné sebavedomie pomáha vo fyzických hrách ako je futbal či box.

Zvýšenie úrovne agresívnej hry je veľmi pravdepodobným dôvodom, prečo sebadôvera dodáva silu hráčom.

Ak sa cítite sabaisto, dôverujete svojim rozhodnutiam. Pravdepodobne nerobíte lepšie rozhodnutia, ako keď sa cítite na dne. Ale dôverujete im a nepochybujete o nich. A je menej pravdepodobné, že sa zapojíte do deštruktívneho prílišného premýšľania.

Analyzujete situáciu a s dôverou konáte.

Keď sa nachádzate v období pochybností, neveríte si a ani svojim rozhodnutiam. Cítite sa zmätení a spochybňujete svoje rozhodnutia.

„Think long, think wrong“ je staré pokerové klišé. A skrýva sa v ňom veľká múdrosť.

Čím lepšie hráte, tým lepšie výsledky dosahujete, tým vyššie sebavedomie máte, tým lepšie rozhodnutia robíte a tým ste ešte viac úspešní. Chápete? Sebavedomie v pokeri vyhráva.

Sebavedomie a úspech. Úspech a sebavedomie. Čo bolo skôr – kura či vajce?