Privátny poker vyšiel Kanaďana poriadne draho

Privátny poker vyšiel Kanaďana poriadne draho

Privátny poker vyšiel 37-ročného Kanaďana poriadne draho. Nejde o prehru, ale o porušenie nariadení v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Privátny poker ho vyšiel poriadne draho

Policajti v Kanade prepadli dom nemenovaného 37-ročného muža o jednej v noci po tom, čo dostali anonymný tip. Po vstupe do nehnuteľnosti v Kamloops v Britskej Kolumbii našli skupinu ľudí hrať poker.

Syd Lecky z kanadskej polície uviedol, že nemenovaný muž dostal pokutu vo výške 3 tisíc dolárov za porušenie nariadení ohľadom pandémie Covid-19.

Súkromnú hru si prišlo zahrať desať ľudí. Len niekoľko hodín predtým stanovila Dr.Bonnie Henry, provinčná zdravotnícka riaditeľka, nové nariadenia v súvislosti s bojom proti koronavírusu.

Jedným z obmedzení je zákaz zhromažďovania ľudí v cudzej domácnosti. Kanadský hráč pokeru si pozval na privátnu hru deväť ľudí a po príchode polície „nespolupracoval“.

Okrem toho, že porušil najnovšie obmedzenia tým, že si pozval ľudí do svojho domu, porušil aj niekoľko iných bezpečnostných nariadení.

Dostal pokutu 2 300 kanadských dolárov za porušenie „príkazu zhromažďovania na udalosti“ a za obštrukčné správanie musel zaplatiť ďalších 700 dolárov. Privátny poker ho teda vyšiel podstatne drahšie, ako by si bol pomyslel.

Poker je veľkou vášňou a hráči sa ho nevedia vzdať ani vzhľadom na vládnuce obmedzenia v jednotlivých krajinách či regiónoch.

Známy bol tiež prípad argentínskeho futbalistu Marcosa Roja, ktorý si tiež zmyslel usporiadať privátnu poker párty, za čo bol príslušnými orgánmi potrestaný.

Zmieňovaný Kanaďan si po tom, čo mu na jeho úmysel prišli, nabudúce isto rozmyslí, či si pozve do domu ľudí na, alebo si radšej zahrá online poker. V tomto prípade by ho to vyšlo podstatne lacnejšie.