Príprava na turnaj v pokri: Ako na to? (1.)

Príprava na turnaj v pokri: Ako na to? (1.)

Čaká vás turnaj v pokri a chcete sa dobre pripraviť? Prezradíme vám ako na to a zhrnieme pre vás niekoľko základných a dobrých rád.

Nesnažte sa o dokonalosť

Príprava na turnaj v pokri je pre každého hráča iná a to je na tom úžasné. Čo funguje jednému hráčovi, nemusí inému a naopak. Vaša hra nikdy nebude dokonalá, nakoľko do jej priebehu vstupuje veľa aspektov. Ale snažte sa neustále odstraňovať chyby, pracovať na svojej hre, bez zbytočného tlaku na dokonalosť. Tú nejde dosiahnuť. Napriek tomu sa úspech môže dostaviť.

Ďalšie skvelé rady, ako sa pripraviť na turnaj v pokri

Stanovenie realistických cieľov

Nikdy ste nehrali pokrový turnaj a naraz chcete náramok pre víťaza WSOP? Nereálne ciele vás akurát môžu frustrovať, keď ich nedosiahnete. A verte, že ich nedosiahnete. Stanovte si postupné a malé ciele. Neklaďte dôraz hneď na víťazstvo. Myslite po malých krokoch.

Vaše plány vás môžu potopiť

Hráči, ktorí sú nedostatočne mentálne pripravení na nepredvídateľný charakter pokru, sú dopredu odsúdení na neúspech. Mnoho hráčov si stanoví plán, ako bude „valcovať“ svojich súperov. Ako náhle sa im nedarí od začiatku, začnú prepadať panike a ide im to ešte horšie. Poker je maratón a nie šprint.

Dôležitosť správnej diéty

Upozorňujeme na náročnosť pokrových turnajov, pri niektorých môžete presedieť pri stole aj 12 hodín. To si vyžaduje veľa mentálnej energie. Pred turnajom nevyhnutne dbajte na kvalitnú výživu. Strava s vysokým obsahom cukru vás v konečnom dôsledku spomalí a oslabí. Potrebujete potraviny s vysokým obsahom živín, ktoré udržia vašu myseľ ostrú po dlhý čas. Veľké zdravé jedlo večer pred turnajom je výborná voľba. Nasledujúce ráno si doprajte kvalitné sacharidy, ktoré sa vstrebávajú pomalšie (napríklad ovsené vločky) a tiež dávku ovocia plného vitamínov. Na škodu nie je ani kvalitný proteín, ako tvaroh a podobne. Azda netreba pripomínať, že alkoholu pred a počas pokrového turnaja sa vyhnite. Zníži vašu mentálnu energiu, sústredenosť a zhorší racionálny úsudok.

Ďalšie dobré a užitočné tipy, ako sa kvalitne pripraviť na turnaj v pokri, vám prinesieme v druhej časti.