Prečo to profesionálny hráč pokru nemá tak skvelé, ako si myslíš (2.)

Prečo to profesionálny hráč pokru nemá tak skvelé, ako si myslíš (2.)

Profesionálny hráč pokru nemá život ustlaný na ružiach. Aj keď sa mnohým môže zdať presný opak. Prinášame vám ďalšie dôvody, prečo to má skutočne náročné.

Profesionálny hráč pokru to nemá vôbec jednoduché, aj toto sú dôvody

Drahé cestovanie

Ak chcete hrať veľké pokrové turnaje, tak musíte pravidelne cestovať. To bude ale stáť nemalé peniaze. Nehovoríme o vstupoch na turnaje, o nákladoch na ubytovanie alebo stravu. Predtým, ako zdvihnete telefón a oznámite manželke, že idete stavať nový dom a kupovať nové auto, premyslite náklady, ktoré vstupujú do hry. Doba je drahá a cestovanie nevynímajúc.

Žiadny zaručený tok príjmov

Profesionálny hráč pokru to nemá ako bežný zamestnanec. Žiadny garantovaný mesačný príjem nemôže očakávať a aj najväčšie hviezdy čelili momentom, že boli na priepasti krachu, ak nebudú hrať. A nielen hrať, ale aj vyhrávať. Plat profesionálneho hráča pokru je variabilný a závisí výlučne na jeho úspechoch v hre. Od bežnej práce sa táto „profesia“ líši aj tým, že hrozí riziko straty.

Nulové benefity

Profesionálnym hráčom pokru neplatí nikto odvody do zdravotnej ani sociálnej poisťovne. Nemajú nárok na žiadne benefity ako platená dovolenka a podobne. Vitajte v krásnom svete, v ktorom musíte myslieť aj na tieto aspekty. Kasína nebudú hradiť žiadne z vašich odvodov a podobne. Tieto náklady musíte tiež odrátať od svojich výhier, aby ste dosiahli čistý zisk.

Keď sa poker premení na kariéru, zrazu je to namiesto zábavy práca

Najväčšou nevýhodou, ktorej profesionálny hráč pokru čelí je, že cestou za splnením svojho sna sa mu pred očami zábavka mení na prácu. Pamätajte, že pokrová kariéra je práca na plný úväzok so všetkým, čo to prináša. Budete musieť hrať aj vtedy, keď nebudete mať na poker náladu či chuť. Pamätajte, že vás postretne nejeden deň, keď poker budete doslova nenávidieť. Aj na tieto aspekty je dobré pripraviť sa mentálne dopredu.