Prečo to profesionálny hráč pokru nemá tak skvelé, ako si myslíš (1.)

Prečo to profesionálny hráč pokru nemá tak skvelé, ako si myslíš (1.)

Profesionálny hráč pokru – pre mnohých hazardných hráčov povolanie snov. Ale pokroví profíci to nemajú tak ľahké, ako si možno myslíš…

Dosahovanie zisku všetkým, na čom záleží

Ľudia si často mýlia výhry so ziskom. Uvedieme príklad: profesionálny hráč pokru vyhrá ročne napríklad 40 tisíc eur. Slušný zárobok? Ani nie, keď odrátame vstupy do turnajov, cestovné náklady, ubytovanie alebo stravu. Kvôli týmto faktorom je ťažké presne určiť, koľko zarábajú profesionálni hráči pokru.

Zveličené príbehy

Chudobný chlapec, ktorý nechal slabo platenú prácu a stal sa pokrovou hviezdou zarábajúcou milióny. Týchto príbehov ste už isto počuli mnoho, ale zamyslite sa, koľko z nich je reálnych? Ľudia majú tendenciu zveličovať a inak to nie je ani v tomto prípade.

Profesionálny hráč pokru to nemá tak skvelé, ako si možno myslíš…aj toto ťa o tom presvedčí

Sponzori sú kľúčoví pre pokrytie turnajových výdavkov

Začínajúci profesionálny hráč pokru čelí zásadnému problému: potrebuje zohnať sponzorov alebo ľudí, ktorí mu pomôžu pokrývať náklady na turnajové účasti. Hráč nemusí hradiť všetky náklady z vlastného vrecka a v prípade, že sa mu darí, odmení sa sponzorom určitým % provízie zo zisku.

Pokrové výkyvy môžu byť zničujúce

Obrovské výkyvy, ktoré pociťujú hráči pokru, môžu byť doslova zničujúce. Dokonca aj niektoré skutočne veľké pokrové hviezdy zmizli zo svetla reflektorov a ich bohatstvo sa rozplynulo. Predstavte si, že vyhráte napríklad 10 tisíc eur. Máte silné nutkanie užívať si zarobené peniaze a utrácať za hlúposti. Musíte však brzdiť, pretože karty vychladnú a prídu aj výrazné straty.

Konkurencia na vrchole je tvrdá

Začínajúci pokrový hráč má jednu zásadnú prekážku na ceste za vysnívaným bohatstvom a tou je tvrdá konkurencia. Poker je predovšetkým hra šikovnosti a ak chcete uspieť na najlepších turnajoch sveta, tak musíte byť v tom čase jedným zo zhruba tucta najlepších na svete. Ak ste skvelý hráč, môžete získať solídny príjem tým, že budete vyhrávať na slabšie obsadených turnajoch. Bez toho, aby ste boli elitou, sa ale nikdy nedostanete do milionárskeho pokrového klubu.