Prečo je cvičenie nevyhnutné pre hráčov pokeru?

Prečo je cvičenie nevyhnutné pre hráčov pokeru?

Chcete byť dobrým a úspešným hráčom pokeru? Cvičte! Áno, poker je hra prioritne zameraná na hlavu. Prečo je cvičenie nevyhnutné pre hráčov pokeru?

Telo a myseľ sú spojené nádoby. Telesné cvičenie podporuje kongitívne funkcie a tie sa pri hraní pokeru pekelne hodia, či nie?

Poker na najvyššej úrovni a proti najnáročnejším súperom je mimoriadne náročná a komplexná hra.

Fyzické cvičenie má vplyv na vaše rozhodnutia, na stav vašej mysle, na vaše sebavedomie, na vašu mentálnu stránku. To všetko využijete pri pokeri.

Má vplyv na kognitívne funkcie, najmä pamäť.

Prečo je cvičenie nevyhnutné pre hráčov pokeru?

Cvičenie zvyšuje účinnosť a efektívnosť metabolizmu mozgu. Najmä laktátu, glukózy a rastového faktora podobného inzulínu. A to u ľudí, potkanov aj opíc. Preukázalo to množstvo výskumov.

Jednoducho povedané, spomínané zlúčeniny sú pre váš mozog tým istým, čím je benzín pre spaľovací motor. Palivo.

Absorbcia všetkých troch uvedených zlúčenín mozgom sa zvyšuje fyzickým cvičením.

Fascinujúce je, že najviac sa jedná o oblasti mozgu, ktoré sú kritické pre pamäť, rozhodovanie a analytické myslenie. Funkcie nevyhnutné pre kvalitnú pokerovú hru.

Už viete prečo je cvičenie také dôležité aj pre hráčov pokeru?

Mali by ste sa venovať kardiovaskulárnemu, silovému aj flexibilnému cvičeniu. To znamená napríklad kombinovať silový tréning s činkami, beh či plávanie a strečing alebo jógu.

Hráči pokeru patria medzi najmenej zdravých ľudí. Hodiny presedia, jedia v zhone a nezdravé, mastné jedlá, sú častokrát obézni.

Je ťažké zdvihnúť sa zo svojho pohodlného kresla a dva či trikrát sa prinútiť ísť športovať. No ak chcete spraviť niečo pre svoju telesnú schránku a zároveň pre svoju mentálnu stránku a prispieť aj k lepšej hre v pokeri, mali by ste to pre seba urobiť.

Hýbať sa, hýbať sa, hýbať sa. Jedna z najlepších pokerových rád, akú môžete dostať.

Teraz je rad už len na vás. Najbližšie si spolu s najnovšou knihou o pokeri kúpte aj permanentku do fitka.