Poker sa oplatí! 10 najbohatších hráčov na svete (2.)

Poker sa oplatí! 10 najbohatších hráčov na svete (2.)

Poker môže byť veľmi výnosná hazardná hra pre tých, ktorí vedia, ako na to. V 2. časti vám predstavíme, kto patrí do TOP 5 najbohatších hráčov na svete.

Poker: TOP 5 najbohatších hráčov

5. DAVID PETERS

TOP 5 najbohatších hráčov pokru na svete otvára štvornásobný víťaz WSOP David Peters. Ten počas svojej úspešnej pokrovej kariéry vyhral 40,7 milióna dolárov. Peters vyhral desať podujatí, ktoré mali sedemciferné výplaty. Je tretím najvíťaznejším americkým hráčom pokru v histórii.

4. STEPHEN CHIDWICK

Rodák z Veľkej Británie, ktorý patrí medzi najmladších hráčov spomedzi TOP 10 najbohatších hráčov pokru na svete. Avšak len v roku 2022 mu poker vyniesol rozprávkových 5,4 milióna dolárov. Stačilo mu to na posun zo siedmeho na štvrté miesto v tomto rebríčku. Celkovo počas pokrovej kariéry zarobil 43,12 milióna dolárov. V roku 2019 sa mu podarila senzačná jednorazová výhra vo výške 5,38 milióna dolárov.

3. DANIEL NEGREANU

Hráčom, ktorí sledujú a majú radi poker, tohto chlapíka netreba určite zvlášť predstavovať – je to absolútna legenda. Negreanu je najlepším kanadským pokrovým hráčom všetkých čias. Šesťkrát vyhral WSOP a dvakrát WPT. Daniel Negreanu vyhral počas svojej úspešnej pokrovej kariéry dokopy 46,2 milióna dolárov. V roku 1998 vyhral svoj prvý náramok na WSOP a v tom čase bol najmladším výhercom tohto podujatia.

2. BRYN KENNEY

V čase písania tohto článku prvého a druhého hráča delí len 200 tisíc dolárov. Bryn Kenney je len kúsok od toho, aby sa stal jednotkou v zozname najlepšie zarábajúcich pokrových hráčov. Poker mu priniesol dokopy zárobky v hodnote 57,22 milióna dolárov. Zhruba tretinu svojich kariérnych zárobkov „trhol“ za druhé miesto na jednom z turnajov v roku 2019 – prinieslo mu závratných 20,6 milióna dolárov.

1. JUSTIN BONOMO

Bonomo zarobil počas svojej profesionálnej pokrovej kariéry 57,4 milióna dolárov. 36-ročný profesionálny hráč pokru má na konte 29 turnajových víťazstiev a celkovo takmer 200 výhier. Získal aj tri náramky za víťazstvo na WSOP. WSOP v roku 2018 mu prinieslo jednorazové víťazstvo 10 miliónov dolárov.