Poker online – najobľúbenejšia kartová hra

Poker online – najobľúbenejšia kartová hra

Poker online je ďalšou neodmysliteľnou súčasťou každého kvalitného internetového kasína. Patrí medzi najobľúbenejšie kartové hry na svete.

Prečo je poker iný ako ostatné hazardné hry?

Poker je špecifickou hazardnou hrou a preto ho miluje toľko nadšencov. Na rozdiel od výherných automatov či rulety, pri pokri hráte proti živým ľuďom a každý človek robí chyby, všakže? Pokiaľ sa zdokonalíte v technikách pokeru, jednotlivých stratégiách, pohotových reakciách či blufovaní natoľko, že dosiahnete kvalitnú úroveň, môžete si pokrom pravidelne celkom príjemne zarobiť. Majstrom pokeru sa, samozrejme, nestanete z večera do rána, ale ako pri všetkom, keď sa mu budete pravidelne venovať, trénovať, veľa hrať, študovať knihy a články na internete a najmä keď sa pokrom budete baviť, môžete sa vypracovať na veľmi slušnú úroveň.

Poker online

Poker v kamennom kasíne či pokrovom klube má svoje špecifické čaro. No online poker sa teší čoraz väčšej obľube. Sedíte v pohodlí domova a nemusíte nikam chodiť. Môžete hrať doslova proti ľuďom z celého sveta. Pri online pokeri máte možnosť hrať proti ľuďom, ale tiež možnosť zahrať si proti počítaču. Ako bolo uvedené v prvom odstavci, ak hráte o reálne peniaze, hrať proti ľuďom sa oplatí rozhodne viac, nakoľko každý človek robí chyby.

Základy pokeru

Či už hráte poker online alebo klasický, cieľom každej hry je dosiahnuť čo možno najlepšiu päťkartovú kombináciu zo všetkých. V prípade, že ju dosiahnete, vyhráte celý bank.

Poker sa hrá s 52-kartovým balíčkom. Existuje 10 pokrových kombinácií zložených z piatich kariet. Najvyššia z nich sa volá Royal Flush a je zložená s karát A-K-Q-J-10 a všetky v rovnakej farbe.

Najvyššiu hodnotu v pokeri má eso, najnižšia je dvojka.

Keď chcete začať hrať poker online, odporúčame naučiť sa poradie 10 najlepších pokerových kombinácií, aby ste mali prehľad.

Poker má niekoľko druhov a variant, každý z nich má svoje špecifiká. Najbežnejší je Texas Holdem Poker.