Poker a tri veci, v ktorých sa mnoho hráčov veľmi mýli

Poker a tri veci, v ktorých sa mnoho hráčov veľmi mýli

Obľúbená kartová hra poker má množstvo priaznivcov. Veľa z nich je presvedčených, že tieto tri veci sú pravdivé. Ale nie sú!

Poker má množstvo priaznivcov po celom svete. Patrí medzi najobľúbenejšie kartové hry. Neuplatňuje sa v ňom house edge, teda výhoda kasína, pretože hráči hrajú vzájomne proti sebe. Ako napríklad pri športe platí, že hráč s lepšími schopnosťami a skúsenosťami vo väčšine prípadov porazí toho slabšieho. Preto poker patrí medzi hazardné hry, na ktorých môžete reálne zarábať peniaze.

Poker je obľúbenou témou kníh, filmov či pesničiek. Aj keď veľa ľudí o tejto kartovej hre niečo vie, ani zďaleka nevie dosť. Predstavíme vám tri veci, ktorým mnoho hráčov skutočne verí, ale v skutočnosti vôbec neplatia!

Poker a tri veci, ktorým mnoho hráčov verí, no neplatia

Poker je o čítaní tvárí súperov

Prečo potom online pokrové turnaje vyhrávajú takmer stále tí istí hráči? Keď nevidia svojim súperom do tváre a do očí? Väčšie sústredenie na karty a správne rozhodnutia prinesie v pokri podstatne lepšie výsledky, než len zameranie sa na čítanie tvári protivníkov.

Online poker je zmanipulovaný

Odkiaľ ľudia tento nápad zobrali, je skutočne záhadou. Online poker zmanipulovaný určite nie je. Pokrové stránky či online kasína môžu dostať právoplatnú licenciu len vtedy, keď preukážu, že ich softvér generuje ruky a karty náhodne. Pokiaľ by manipulovali hry, tak by prišli o reputáciu, množstvo peňazí a samozrejme aj o licenciu. Ak vám na ruku stále chodia zlé karty, nemáte skrátka svoj deň. Nabudúce sa to určite obráti vo váš prospech, len zachovajte trpezlivosť.

Najlepší hráči vyhrávajú neustále

Niektorí hráči majú dojem, že sa musia neustále vyhýbať stolom s lepšími hráčmi. Majú pocit, že nie je možné ich poraziť. Ale opak je pravdou. Aj tí najlepší hráči pokru dostávajú karty z rovnakej „topánky“ ako vy. Ani najväčší machri v pokri s nekvalitnou kombináciou kariet na ruke nedokážu zázraky. Netreba sa obávať ani hry s najlepšími, pokiaľ budete mať šťastie na karty, môžete ich poraziť. Navyše hraním s najlepšími posúvate aj svoje schopnosti na vyššiu úroveň.

Ďalšie zaujímavé tipy na poker môžete nájsť TU.