Poker a Texas Holdem. Aký je medzi nimi rozdiel?

Poker a Texas Holdem. Mnoho hráčov si tieto výrazy stotožňuje, ale existuje medzi nimi hneď niekoľko zásadných rozdielov. Tieto veci odlišujú Texas Holdem od ostatných typov pokru.

Základné rozdiely medzi Texas Holdem a ostatnými druhmi pokru

Veľkosť ruky

Veľkosť tvojej štartovacej kombinácie. V mnohých verziách pokru začínaš s piatimi kartami na ruke. Ale v Texas Holdem začínaš len s dvoma kartami.

Stratégia

Ďalším veľkým rozdielom medzi Texas Holdem a inými druhmi pokru je stratégia, ktorú využívaš. Prečo je to tak? Existuje na to niekoľko dôvodov, vrátane spomínanej rozdielnej veľkosti štartovacej ruky či zvýšeného počtu kôl stávok. Pri vytváraní stratégie musíte brať do úvahy všetky tieto aspekty.

Dostupnosť

Texas Holdem je najpopulárnejšia forma pokru už niekoľko desaťročí. Preto je jednoduché nájsť tento druh pokru v kamenných aj online kasínach. To isté sa však nedá povedať o iných druhoch pokru. Mnohé stránky online kasín neponúkajú široký výber rozličných typov pokrových hier.

Počet kôl stávok

Zvážiť musíš aj rozdielny počet kôl stávok v Texas Holdem a iných variantoch pokru.

Limity stávok

Najbežnejším spôsobom, ako hrať Texas Holdem je „no limit“ hra, teda bez obmedzenia. To znamená, že môžete hrať „all in“ kedykoľvek počas priebehu hry. Ale „no limit“ hry nie sú tak populárne pri iných variantoch pokru. Napríklad pri hre Omaha Poker je bežný spôsob hrania Pot Limit Omaha. Stávkové limity môžu mať obrovský vplyv na vašu stratégiu v jednotlivých hrách.

Počet hráčov

V neposlednom rade sa Texas Holdem líši od ostatných pokrových hier počtom hráčov, ktorí sa hry môžu zúčastniť. Väčšina Texas Holdem hier má limit okolo 10 hráčov. Pokrové hry s piatimi kartami sa hrajú maximálne s piatimi hráčmi.

Rozdielov medzi Texas Holdem a ostatnými druhmi pokru je, ako vidíš vyššie, viacero. Od počtu hráčov, limitov stávok, počtu kôl stávok, dostupnosti hry, stratégie až po veľkosť štartovacej ruky. Isté je však jedno, Texas Holdem už dlhé roky vládne všetkým pokrovým hrám.