Poker a jeho budúcnosť: Najviac očakávané trendy (2.)

Poker a jeho budúcnosť: Najviac očakávané trendy (2.)

V prvej časti sme mapovali očakávané trendy, ktoré môžu meniť poker a jeho budúcnosť. V druhej časti sa budeme venovať ďalším trendom, ktoré budú vládnuť pokrovým svetom.

Poker a jeho budúcnosť: Ďalšie tri trendy, ktoré budú hýbať svetom

Objavia sa nové varianty pokru

Poker sa hrá po stáročia a v priebehu rokov sa objavovali nové varianty tejto obľúbenej kartovej hry. V posledných rokoch sa začali výraznejšie presadzovať nové varianty, ako napríklad Chicago, Countdown, Five-O alebo Chinese Poker. Mnoho hráčov pociťuje čas od času potrebu experimentovať a skúšať niečo nové. Nové varianty pokru pomôžu oživiť scénu a priniesť nové príležitosti pre hráčov. A ktovie čo prinesie budúcnosť a či niektorý zo spomínaných nových variantov nenahradí kráľa pokru – Texas Hold ´em.

Rovnako ako šach, aj poker sa môže stať športom

Existovalo veľa diskusií o tom, či šach možno zaradiť medzi športy. Napokon bol oficiálne uznaný športom v roku 1999, vďaka čomu mohol byť na olympijských hrách ako exhibičné podujatie. Kvôli rastúcej popularite pokru po celom svete mnohí tlačia na to, aby po stopách šachu bol aj poker uznaný ako oficiálny šport. Stane sa v budúcnosti z pokru šport?

Online poker a popularita hry so živým krupiérom bude rásť

Technologický pokrok umožnil užívať si hráčom hru z pohodlia domova. Preto rastie popularita online kasín a online pokru. Vývojári neustále pokračujú v posúvaní hraníc a na trhu je čoraz viac hier so živým krupiérom. Nový herný vývoj môže pomôcť preklenúť priepasť medzi živým a virtuálnym pokrom.

Na poker a jeho budúcnosť budú mať výrazný vplyv trendy, z ktorých mnohé začínajú výraznejšie vyčnievať aj v súčasnosti. Platby kryptomenami, vyššia bezpečnosť hráčov, virtuálna realita, nové varianty pokru či hry so živým krupiérom v online kasínach. To je len niekoľko trendov, ktoré budú v budúcnosti naberať na sile a čoraz výraznejšie sa presadzovať na trhu s hazardnými hrami.