Poker a 5 tipov ako úspešne analyzovať svoje výsledky

Poker a 5 tipov ako úspešne analyzovať svoje výsledky

Analýza predošlých výsledkov v každej hazardnej hre je veľmi dôležitá. Prinášame ti päť tipov, ako analyzovať úspešne svoje výsledky, ak obľubuješ poker.

Poker a progres? 5 tipov ako úspešne analyzovať svoje predošlé výsledky

Úprimnosť nadovšetko

Hlavný dôvod, prečo hazardní hráči stagnujú – ego. Nikdy si nedokážu priznať, že im niečo nejde a nie sú v tom dobrí. Zakrývajú svoje chyby, nechcú ich vidieť a tvária sa ako majstri sveta. Len okolo 5 % všetkých pokrových hráčov dosahuje dlhodobo zisk, ale keď sa spýtate náhodných 10 hráčov pokru, tak vám aspoň osem z nich povie, že na pokri zarábajú. Potlač svoje ego, priznaj svoje chyby a pracuj na ich odstránení. Pretože inak nikdy poker nebude pre teba výnosnou hrou.

Opatrnosť s prístupom orientovaným na výsledky

Orientácia na výsledky pri analýze minulých hier je správna, pokiaľ chcete zistiť, ktoré metódy fungujú viac a ktoré menej či vôbec. V niektorých situáciách ale orientácia na výsledky môže byť zlý nápad. Pretože niekedy hráč urobí 100 % optimálny ťah a napriek tomu prehrá. Len z dôvodu nedostatku šťastia. Niektorí hráči veľmi rýchlo upúšťajú od správnej stratégie po prvom či druhom neúspechu.

Identifikácia trendov

Poker a analýza predošlých výsledkov, čo tým vlastne chcete sledovať? V prvom rade odhaliť trendy, pri ktorých situáciách či postupoch sa veci kazia a pri ktorých naopak idú dobrým smerom. Potrebujete zhromaždiť dostatočne veľkú vzorku predošlých výsledkov a na ich základe analyzovať a vyhľadávať trendy. Tie, ktoré fungujú ďalej držať v repertoári a tie, ktoré nefungujú, opraviť. Identifikácia problémových oblastí je alfou a omegou pri snahe o zlepšenie vašej hry.

Vykonávať a sledovať zmeny

Po identifikácii problémových oblastí potrebujete začať zavádzať potrebné zmeny do praxe. Hrajte poker, experimentujte a zisťujte, čo je najlepšie. Nechajte si poradiť od skúsených a úspešných hráčov, čerpajte informácie a poznatky z relevantných zdrojov. Ak nejaká zmena nezaúčinkuje na prvý raz, nezúfajte a skúste to znova. Zdokonaľovanie je nikdy nekončiaci proces.

Neustále prehodnocovanie

Poker vyžaduje majstrovstvo, skúsenosť a precíznosť so zameraním na detail. Prehodnocovanie a analýzu predošlých výsledkov musíte vykonávať pravidelne a nielen z času na čas. Tento proces nebude jednoduchý a čaká na vás tvrdá práca. Ak chcete byť skvelým a ziskovým hráčom, tak inak to nepôjde. Zmeny implementujte do svojej hry postupne, aby ste dokázali zistiť, čo skutočne funguje. A doprajte im čas.