Poker – 5 znamení, že ste zlým hráčom

Poker – 5 znamení, že ste zlým hráčom

Baví vás poker a považujete sa za dobrého hráča? Toto je 5 znamení, ktoré vám otvoria oči a ukážu, že ste zlým hráčom

Všetci snívajú o tom, že vstúpia do pokerového turnaja a vyjdú ako James Bond. Pravda je však častokrát vzdialená od reality. Ak potrebujete iné znamenie, že ste zlým hráčom pokeru ako to, že tri roky neustále prehrávate, tak čítajte ďalej.

Poker – 5 znamení, že ste zlým hráčom

Nič vám „nepasuje“

Ak sa vám zdá, že sa vám nikdy nič nezhoduje a že vám nechodia tie správne karty, môže to byť znamenie, že nevenujete potrebnú pozornosť číslam a matematike.

Na poker nemusíte byť matematickým géniom, no základy pravdepodobnosti by ste pri hraní pokeru mali ovládať. Aby ste vedeli predvídať pravdepodobnosť svojich krokov a krokov vašich súperov.

Netrpezlivosť

Medzi 5 znamení, že ste zlým hráčom pokeru, patrí bezpochýb netrpezlivosť. Trpezlivosť je potrebná na učenie sa aj počas reálnych turnajov. Úspech za noc je dielom šťastia, pamätajte. Ak chcete byť dlhodobo úspešným hráčom pokeru, musíte neustále študovať rôzne kombinácie, stratégie, teóriu a to, ako sa môžete stále zlepšovať a posúvať.

Nedostatok disciplíny

Spolu s trpezlivosťou si poker vyžaduje disciplínu. To vám umožní čakať na dokonalú ruku, bez toho, aby ste v panike spravili chybné rozhodnutie. Pre tých, ktorí ľahko podliehajú nude alebo sú príliš impulzívni, nie je poker vhodnou hrou. Aj napriek obrovskému množstvu vedomostí, pár nedisciplinovaných krokov vám môže priniesť zakaždým pád. Disciplína vás udrží v hre.

Príliš vysoké ego

Príliš vysoké ego môže všetko pokaziť. V živote, aj v pokeri. Ak máte problém s prijatím porážky, poker nie je pre vás. Aj najlepší hráči pokeru vedia, že nemôžu vyhrať všetky hry a turnaje. Niekedy to všetko závisí od šťastia. Prijatie týchto faktov a zbavenie sa hrdosti a ega sú rozhodujúcimi faktormi, aby do vašej hry nevstupovali zbytočné emócie. Opak by vás priviedol len k impulzívnym rozhodnutiam a zlým výsledkom.

Nevidíte dlhodobejšiu budúcnosť

Vedomosťami a stratégiou môžete v pokeri svoje šance zvýšiť. No vždy tu bude aj faktor šťastia. Pochopenie väčšieho obrazu, resp. pohľad do dlhodobejšej budúcnosti, je kľúčový. Na každej jednotlivej hre nezáleží tak veľmi, ako na lekciách, ktoré si z nich odnesiete a ktoré sa premenia na príležitosť pre zlepšenie. Zlí hráči pokeru nevidia ďalej, ako za tento okamih. Je dôležité mať perspektívu, aby ste dokázali čeliť nevyhnutným výkyvom v pokeri.

Ak ste v našom článku našli znamenia, že poker nie je pre vás, nevešajte hlavu! Inšpirujte sa napríklad článkom 10 najlepších tipov pre začiatočníkov.