Online pokerové turnaje – pravidlá, stratégie a tipy na výhru

Online pokerové turnaje – pravidlá, stratégie a tipy na výhru

Online pokerové turnaje si získavajú po celom svete čoraz viac a viac priaznivcov. Preto prinášame špeciál, v ktorom sa im podrobnejšie venujeme. Nech sa páči.

Online pokerové turnaje – typy a pravidlá

Viacstolové turnaje

Najbežnejšie prebiehajú v režime viacstolových turnajov, to znamená, že sa hrá súčasne pri viacerých stoloch. Počet stolov závisí od počtu hráčov a formátov stola. Napríklad turnaj s 900 hráčmi a 9-stolovým formátom by vyžadoval 100 stolov. Stoly sa spájajú tak, ako sa postupne vyraďujú hráči. Posledný zostávajúci stôl sa označuje ako finálny stôl. Všetky najväčšie pokrové turnaje majú formát viacerých stolov.

Sit and go (SNG)

Turnaje s jedným stolom, ktoré začínajú hneď, ako je k dispozícii dostatočný počet účastníkov. Fungujú rovnako ako viacstolové turnaje, čo sa týka pravidiel, ale hrá sa len pri jednom stole. Prize pool (počet odmenených hráčov) závisí od celkového počtu účastníkov, napríklad dvaja najlepší dostávajú odmenu pri SNG turnaji so šiestimi hráčmi. Alebo traja najlepší vyhrávajú pri formáte SNG turnaja s deviatimi hráčmi.

KO turnaje

Pokrové turnaje, pri ktorých hráč dostáva odmenu za vyradenie každého protihráča. Tvoj buy-in (vstupný poplatok) sa rozdelí, určíte percento pôjde do banku výhier a zvyšok pôjde na odmeny. Pozitívom KO turnajov je, že nemusíte skončiť blízko vrcholu, aj napriek tomu získate nejaké odmeny za vyradenie protihráčov.

Freerolly

Freerolly sú pokrové turnaje, ktoré nevyžadujú vstupný poplatok v hotovosti. Existujú tri typy týchto turnajov: Otvorené, pri ktorých nevyžadujú žiadny vstupný poplatok. Len pre VIP hráčov a tieto môžu hrať len vybraní hráči, alebo Body – tieto turnaje môžu hrať hráči za vernostné body. Otvorené freerolly vyzerajú výborne, pretože neriskujete žiadny vstupný poplatok. Ale zúčastňuje sa ich množstvo hráčov a celkové odmeny sú malé.

Satelity

Pokrové turnaje, v ktorých odmenami sú miesta vo väčších turnajoch. Satelity sú skvelým spôsobom pre hráčov s menším kapitálom dostať sa na väčšie turnaje. Napríklad hráte satelitný turnaj s buy-inom 100 € a odmenou je miestenka na turnaj s buy-inom 1000 €.

Turbo

Turbo sú pokrové turnaje s rýchlejšími úrovňami blindov, ako normálne. Blind limity pri turbo turnajoch sa môžu pohybovať od 3 do 10 minút. Príležitostní hráči, ktorí nemajú príliš naštudované pokrové stratégie, majú väčšiu šancu vyhrať v turbo turnajoch.

online poker

zdroj: depositphotos.com

Online pokerové turnaje: Stratégie a tipy na výhru

Výskum

Mnoho hráčov si vyberie turnaj v online pokri, na ktorý natrafí ako prvý. Na výber prvého turnaja v online pokri odporúčame vyhradiť dostatočný čas a vykonať dôkladný výskum.

Zoznámte sa s rozličnými variantmi pokru a terminológiou. Uistite sa, že máte základné znalosti nielen o samotnej hre, ale aj o tom, ako funguje online kasíno, v ktorom hráte. Spoznajte podmienky, pravidlá a funkcie, aby vás nič nepríjemne neprekvapilo.

Nájdite si na internete odporúčanú literatúru pre začiatočníkov pokru, určite vám pomôže získať základný prehľad. Čítajte knihy, články na internete z relevantných zdrojov a neustále sa snažte zlepšovať svoje znalosti o pokri a hazardných hrách celkovo.

Menej znamená viac

Reč je o súperoch pre váš prvý turnaj v online pokri. Ide síce o jednoduchý koncept, ale verte, v praxi je hráčmi častokrát prehliadaný. Samozrejme, ak má turnaj viac hráčov, tak výherný fond bude pravdepodobne väčší. Ale na druhej strane pravdepodobnosť vašej výhry sa dramaticky zníži.

Pokiaľ hráte proti menšiemu počtu súperov, získate výraznejšiu šancu reálne vyhrať. Platí základné pravidlo – čím menej súťažiacich, tým máte väčšiu šancu na celkovú výhru.

Začnite s nízkymi stávkami

Začnite s nižšími stávkami, aby ste sa dokonale zoznámili s online pokerovými platformami. Ako začiatočníkovi vám to umožní hrať s relatívne nižším bankrollom a prinesie vám to menej stresu, ako hra s vysokými stávkami.

Myslite prioritne na to, že nechcete odohrať len jeden turnaj v online pokri. Chcete hrať dlhodobo, najlepšie dlhé roky a získať tak priestor na váš rast – herný, finančný, osobnostný. Nevrhnite sa preto hneď do turnajov s vysokými stávkami, pretože môžete stroskotať veľmi rýchlo.

Ďalšie skvelé tipy a stratégie, ktoré môžu pomôcť k úspechu

Žiadne rozptýlenie

V dnešnom svete sme neustále bombardovaní stimulmi z vonkajších zdrojov. Zamyslite sa nad nasledujúcim scenárom a priznajte si úprimne, koľkokrát sa vám niečo podobné stalo.

Pracujete na dôležitom projekte a pokúšate sa sústrediť. Cink a príde vám textová správa alebo pošta na mail. Okamžite zoberiete telefón do ruky a odpisujete, prípadne začnete riešiť ešte niečo iné. Zacyklíte sa a zrazu zistíte, že 30 minút prešlo ako voda.

Stratili ste nielen koncentráciu, ale aj drahocenný čas.

Ak hráte turnaj v online pokri, tak to vyžaduje čas a koncentráciu. Pokiaľ to myslíte vážne a chcete zaútočiť na víťazstvo, tak sa musíte uistiť, že vás nič nebude rušiť. Nemajte otvorené na počítači žiadne ďalšie karty a telefón odložte v inej izbe, ako hráte. Vypnite televízor a povedzte svojej rodine, aby vás nerušili.

základy hrania pokeru online

zdroj: depositphotos.com

Zbavte sa rušivých vplyvov a lepšie výsledky sa dostavia.

Nehrajte opitý

Hazard a pitie alkoholu skrátka nie je dobrý nápad. Môže to dopadnúť katastrofálne a preto si na to dávajte pozor. Dať si jeden alebo dva drinky počas hrania pokru nespraví škodu, ale uistite sa, že to nebude viac. V opačnom prípade stratíte racionálny úsudok a sami si zatarasíte cestu za víťazstvom.

Vyhnite sa tiltu

Pojmom „tilt“ sa označuje emocionálny stav, zmätok, frustrácia, ktorý sa nabaľuje po sériách neúspechov a negatívne ovplyvňuje vaše ďalšie rozhodnutia v hre. Hráči v stave „tiltu“ vyhodia všetky stratégie von oknom a začnú byť prehnane agresívni. Zostaňte po celý čas pokojní, držte sa svojej stratégie a pozitívne je, že zvládanie „tiltu“ je podstatne jednoduchšie, ak hráte turnaj v online pokri, ako v kamennom kasíne.

Hrajte pevne, nie agresívne

Tento tip ide ruka v ruke s predošlým. Je to váš prvý turnaj v online pokri, tak potrebujete predovšetkým spoznať vody a nové aspekty hrania. Opatrnosť a odohranie menšieho počtu rúk zabezpečí, že neskrachujete hneď na začiatku a niečo nové sa naučíte. Vezmite to s nadhľadom a hrajte na istotu. V živote budete mať ešte dostatok príležitostí hrať tak agresívne, ako len chcete.