Online poker turnaje: Aké poznáme druhy a ako dlho trvajú?

Online poker turnaje: Aké poznáme druhy a ako dlho trvajú?

Online poker turnaje – predstavíme si, aké poznáme druhy a aká je dĺžka ich trvania. Tak poďme na to!

Online poker turnaje – dĺžka ich trvania v závislosti od jednotlivých typov turnajov

Sit-and-go turnaje

Turnaje Sit-and-go majú najmenší počet hráčov a preto ich trvanie je najkratšie. Priebeh tohto typu online pokrového turnaja často môže trvať 20 až 80 minút v závislosti od štruktúry. Ak chcete hrať online pokrový turnaj, ale nestráviť pri ňom celý deň, sit-and-go sú vašou najlepšou voľbou.

Multi-table turnaje

Na druhej strane spektra, multi-table turnaje (turnaje hrané na viacerých stoloch) trvajú oveľa dlhšie a hrajú sa zvyčajne v priemere 4-8 hodín. Niektoré multi-table turnaje môžu trvať aj niekoľko dní. Toto je veľmi bežné pri veľkých turnajových sériách ako SCOOP a WCOOP.

Tieto podujatia majú nielen väčší počet hráčov, ale často majú aj pomalšiu turnajovú štruktúru, čo znamená, že môžu trvať celkovo 12 až 20 hodín.

Čím menej hráčov je v online pokrovom turnaji, tým kratšie bude priemerné trvanie pokrového turnaja. To znamená, že ak hráte v špičkách, mali by ste očakávať, že turnaj bude trvať dlhšie, ako keď hráte skoro ráno.

Turbo poker turnaje

Turbo online pokrové turnaje fungujú rovnako ako bežné online pokrové turnaje, ale dĺžka blindových úrovní je znížená. To znamená, že turbo turnaje budú dokončené o 50-75% rýchlejšie ako bežný turnaj, v závislosti od toho, o koľko rýchlejšie sú úrovne blindov.

Napríklad priemerný turnaj má 10-minútové blindy, zatiaľ čo turbo turnaj bude mať 5-minútové blindy a hyper-turbo turnaj bude mať 3-minútové blindy. To znamená, že ak má priemerný turnaj 1 000 účastníkov a jeho dokončenie trvá 6 hodín, dokončenie toho istého turnaja s turbo blind štruktúrou bude trvať iba 3 hodiny.

Satelitné online pokrové turnaje

Satelitný pokerový turnaj funguje trochu inak ako ostatné turnaje. Satelitné turnaje sú turnaje kde je cenou pre víťaza buy- in do prestížnejšieho a väčšieho turnaja, kde je samozrejme aj omnoho väčšia hlavná cena pre víťaza celého turnaja. Oproti tradičným online pokerovým turnajom trvajú dlhšie.

Rebuy turnaje

Rebuy turnaj umožňuje hráčovi vrátiť sa do turnaja, keď prehrá všetky svoje žetóny. Existuje stanovené množstvo času, počas ktorého sú povolené re-buye a počas tohto času môže hráč dokupovať toľkokrát, koľkokrát chce. Rebuy turnaje majú bežne možnosť pridania na konci rebuy obdobia, čo umožňuje hráčom kúpiť si viac žetónov.

Dôsledkom toho, že si ľudia môžu dokupovať a pridávať žetóny, je v hre oveľa viac žetónov v porovnaní s bežným turnajom. To znamená, že ich dokončenie bude trvať v priemere dlhšie ako online pokrový turnaj bez rebuyov.