Online poker – 10 najlepších tipov pre začiatočníkov

Chcete vyskúšať online poker a ste začiatočníci? Potom ste na správnom mieste – toto je súhrn najlepších tipov práve pre vás!

Online poker – 10 najlepších tipov pre začiatočníkov

1 Naučte sa pravidlá, pozície a hodnotenia pokerových kombinácií

Základy, základy, základy. Predtým, ako sa dáte na online poker, naučte sa základy pokeru, oboznámte sa s jednotlivými pozíciami a hodnotením pokerových kombinácií. Len na pevných základoch vybudujete kvalitný dom.

2 Začnite s nízkymi vkladmi, aby ste pochopili pokerovú stratégiu

Mnoho začiatočníkov sa do hrania pokeru vrhne s vysokými vkladmi. Chyba! Riskujete stratu veľkého obnosu peňazí. Cieľom je naučiť sa pokerovú stratégiu a neminúť pri tom veľa. Začnite na najnižšej úrovni a budete si merať sily tiež so začiatočníkmi. Nedarujte veľké obnosy peňazí frajerom, ktorí v tom už vedia chodiť omnoho lepšie!

3 Hrajte úsporne, ale agresívne

Mnoho začiatočníkov robí chybu, že otvára priveľa rúk. Odporúča sa hrať menej, ale agresívnejšie. Naučíte sa pokerovú stratégiu efektívnejšie a bez zbytočnej straty peňazí.

4 Využívajte pozície

Pri rozhodovaní o tom, ktoré ruky hrať a ktoré nie je vaša pozícia jedným z kľúčových faktorov. Z neskorších pozícií vyhrávate viac peňazí.

Pomaly ďalej zájdeš

5 Začnite hrať len za jedným stolom

Cieľom pre začiatočníkov je naučiť sa pokerovú stratégiu a vnímať všetky potrebné informácie z hry. Takže nehrňte sa za viac stolov, sústrediť sa je dobré len na jeden. Absorbujete tak dôkladne všetky informácie.

6 Hrajte len vtedy, keď sa cítite dobre

Emócie sú pri hraní pokeru vaším nepriateľom. Keď ste naštvaní alebo smutní, radšej zvoľte niečo iné ako poker. Keď sme unavení, nahnevaní či opití, robíme hlúpe rozhodnutia a v pokeri nás to môže stáť veľa peňazí.

7 Rozmýšľajte o kartách svojich súperov

Mnoho faktorov môže naznačiť, akú ruku má váš súper. Je to dosť náročná a pokročilá téma. Najlepšie sa to, samozrejme, naučíte v praxi na konkrétnych reakciách. Prax robí majstra – v čítaní protihráčov v pokeri dvojnásobne.

8 Neponáhľajte sa

Nepadnite do zvyku rozbiť automatické rozhodnutia. Najmä pre začiatočníkov dôležitý tip – hrajte len jeden stôl, na rozhodovanie si dajte toľko času, koľko potrebujete.

9 Neblafujte priveľmi

Blafovanie patrí neodmysliteľne k pokeru, no ak to preženiete, vaši súperi vás ľahšie prečítajú a v konečnom dôsledku to bude pre vás viac na škodu, ako na úžitok.

10 Naučte sa skladať

Existujú rôzne typy hráčov a musíte proti nim hrať odlišne. Preto je dôležité naučiť sa pokerovú stratégiu, kedy je dobré skladať a kedy to nie je vhodné.