Oblečenie a poker: Čo nosiť pre úspech?

Oblečenie a poker: Čo nosiť pre úspech?

Oblečenie a poker sú na prvý pohľad dve nesúvisiace témy. Ale úspešní hráči vedia, že to tak nie je. Čo nosiť, aby ste zvýšili svoje šance na úspech?

Oblečenie a poker má úzky súvis, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Oblečenie ovplyvňuje psychológiu, vás aj vašich protivníkov v hre. Môže slúžiť na zvýšenie sebavedomia, maskovania aj na odradenie protivníkov.

Atraktívne oblečenie – vyššie sebavedomie – lepšia hra

Poznáte staré príslovie hovoriace o tom, že keď dobre vyzeráte, tak sa aj dobre cítite? A keď sa dobre cítite, tak hráte skvele. Určite hráte lepšie, ako keď sa cítite nepríjemne. Oblečte sa pohodlne a atraktívne, budete sa cítiť sebavedomo a uvoľnene. To vám pomôže k lepšiemu nastaveniu a výkonu v hre.

Teraz jedna praktická rada: mnoho hráčov pri prvej návšteve pokrovej herne podcení oblečenie. Pokrové herne sú menšie ako rozľahlé kasína a okrem toho v nich nie je tak veľa ľudí. To môže spôsobiť, že je v nich o niečo chladnejšie. Preto odporúčame oblečenie vrstviť. V prípade, že vám bude príliš teplo, viete si jednu vrstvu dať dole a naopak.

Poker herne: Kašlite na konvencie

Kasíno má nepísaný kódex a očakáva sa, že prídete slušne oblečený. Nevidíte žiarivé neónové farby, teplákové súpravy, mikiny s kapucňou či šiltovky. No pri pokrovom stole tieto konvencie vôbec neplatia. Pri pokrovom stole vidíte často hráčov v mikinách, tričkách a so šiltovkou na hlave. Nie v smokingoch a kravatách.

Hráči pokru často využívajú oblečenie na maskovanie alebo na zastrašovanie protihráčov. Typickým príkladom maskovacieho manévru sú slnečné okuliare, ktoré ale niektoré pokrové herne nepovoľujú. Ale vidíme hráčov so slnečnými okuliarmi aj pri profesionálnych stoloch.

Ako odstrašiť protihráčov? Drahé šperky a podobne majú výrazný efekt: dáte najavo, že na to máte a slabší hráči sa vás zľaknú. Je to ako súboj hladných vlkov a vystrašených oviec. Poker nemá žiadnu výhodu kasína, silnejší zvyčajne porazí slabšieho.

Mnoho hráčov rozčuľujú protihráči pri stole so slúchadlami v ušiach a hudba z nich znejúca. Narúša to ich komfort a keď sa necítia pohodlne, ani ich výkon nebude stopercentný. A to je pre vás cieľom, však? Navyše slúchadlá v ušiach dobre poslúžia na udržanie si primeranej koncentrácie.

Mnoho hráčov pokru oblečenie podceňuje, no ako vidíte, pri živých turnajoch má veľkú moc.