Najbežnejšie chyby začiatočníkov v pokeri: Vyvarujte sa ich!

Najbežnejšie chyby začiatočníkov v pokeri: Vyvarujte sa ich!

Vyvarujte sa ich! Toto sú najbežnejšie chyby začiatočníkov v pokeri.

Skúsený pokerový hráč Jonathan Little pre portál cardplayer.com prehovoril o najčastejších chybách, ktorých sa zvyknú dopúšťať začínajúci hráči. Dopúšťal sa ich na začiatku aj on. Postupne sa však vypracoval na elitnú úroveň.

Počiatočný úspech začínajúcich hráčov privádza amatérov k nadmernej dávke sebadôvery v ich pokerové schopnosti, myslí si Little. Samozrejme, je to viac na škodu ako na úžitok.

Najbežnejšie chyby začiatočníkov v pokeri podľa Jonathana Littlea

Namiesto toho, aby na sebe pracovali ďalej, robia najbežnejšie chyby začiatočníkov v pokeri. Ak sa chcete stať majstrom v pokeri, musíte tráviť množstvo hodín hraním pokeru a vo voľnom čase študovať o tejto zábavnej hre.

Väčšina amatérov si zvolí počiatočnú stratégiu a potom sa jej drží po celú svoju pokerovú kariéru. Bez ohľadu na to, či prináša úspech alebo nie. Preto zvyčajne blufujú príliš často alebo naopak, príliš málo.

Najlepší hráči nemajú nič pevne vryté do hlavy. Hrajú presne podľa aktuálnej situácie. Nie podľa situácie, v ktorej sa ocitli naposledy.

Medzi najbežnejšie chyby začiatočníkov v pokeri patrí aj to, že hrajú hry, ktoré sú pre ich bankroll príliš veľké. Väčšina profíkov vie, že ak hrajú turnaj s buy-inom 500 eur, tak majú bankroll aspoň 50 tisíc eur.

Ak máte bankroll vo výške 2 500 eur a riskujete 500 eur, teda 20 % z nich, je riziko neúmerne vysoké a tým pádom aj tlak na hráča. To nie je správne.

Ak však riskujete 500 eur z bankrollu 50 tisíc eur, budete rozmýšľať podstatne uvoľnenejšie, jasnejšie a prijímať rozumné rozhodnutia.

Čím skôr prestanete pri pokeri rozmýšľať emocionálne, tým lepšie pre vás. Pokiaľ hráči pokeru majú v hlave okrem samotnej hry hádky s manželkou, finančné problémy, alebo čokoľvek iné, hrajú horšie a robia zlé rozhodnutia.

A nehrajte sa na macha, poker je o tom, že zakaždým sa snažíte využiť situáciu najlepšie vo svoj prospech a trestáte chyby súperov.

Ak z dlhodobého hľadiska v pokeri peniaze prehrávate, je potrebné niečo zmeniť.