Je poker hra náhody alebo hra zručností?

Je poker hra náhody alebo hra zručností?

Poker – jedna z najobľúbenejších hier v celosvetovom meradle. Je hrou náhody alebo skôr hrou zručností?

Je poker hra náhody alebo hra zručností?

Existujú hazardné hry, ktoré čisto závisia od náhody (napríklad hracie automaty). A potom sú tu hry, ktoré závisia od zručností hráča, respektíve od kombinácie zručností a aspektu šťastia/náhody. Do druhej skupiny patrí aj obľúbený poker. Kombinuje prvok náhody so zručnosťami hráča.

Výsledok každej pokrovej kombinácie hráča je náhodný, pretože nedokážeš ovplyvniť, aké karty sa k tebe dostanú. Potom ale nasleduje prvok zručností hráča. Je už len na tebe a tvojom majstrovstve/skúsenostiach, ako s danými kartami dokážeš naložiť. Je to podobne ako v reálnom živote. Nedokážeš ovplyvniť niektoré veci, ktoré sa ti udejú ale kľúčové je, ako sa k nim postavíš.

Medzi základné zručnosti v pokri patrí napríklad odhad, kedy zložiť a kedy naopak hrať agresívny štýl, tiež obľúbené blafovanie a jeho správne načasovanie. Čítanie súperov patrí k ďalším dôležitým a potrebným zručnostiam, ktoré si poker vyžaduje. Ak sa dokážete, tak povediac dostať do hláv svojich protivníkov, máte napoly vyhraté.

Výpočet šancí je ďalšou kľúčovou zručnosťou v pokri. Napokon, každý dostáva z dlhodobého hľadiska v pokri približne rovnaké karty. Ale niekto je v obrovských stratách a niekto zas na pokri zarába milióny. Takže poker je viac hrou zručností, ako hrou náhody. Aj keď prvok náhody z tejto obľúbenej kartovej hry nikdy nemožno vylúčiť. Ak chceš byť úspešný, pracuje na svojom zlepšovaní.