Hráči pokeru verzus hráči blackjacku: 5 zásadných rozdielov

Hráči pokeru verzus hráči blackjacku: 5 zásadných rozdielov

Poker a blackjack patria k najobľúbenejším hazardným hrám. Čo majú hráči pokeru a hráči blackjacku rozdielne?

Hráči pokeru verzus hráči blackjacku: Toto sú rozdiely medzi nimi

Hráči blackjacku striktne dodržiavajú pravidlá

Vyplýva to zo skutočnosti, že medzi pokerom a blackjackom je veľký rozdiel v koncepte stratégie. Pokeroví hráči môžu využiť niekoľko rôznych strategických postupov. V blackjacku je to striktnejšie. Existuje univerzálne uznávaný spôsob, ako byť v blackjacku úspešný. Dodržiavanie tejto stratégie je známe tiež ako hranie podľa knihy. Najziskovejší hráči blackjacku sa striktne držia pravidiel. Sú technickejší a menej kreatívni ako pokeroví hráči.

Hypesúťaživosť v pokeri

Úspešný hráč pokeru musí mať inštinkt zabijaka, ak chce byť posledným, ktorý zostane v hre. Blackjackové stoly podporujú pocity priateľstva, pretože cieľom každého hráča je poraziť dílera, resp. kasíno. Blackjack proti sebe nestavia iných ľudí, ako je to v pokeri. Hrá sa proti kasínu.

Hráči blackjacku nemusia byť sociálne zdatní

Hráči blackjacku si môžu vyberať ako veľa/málo chcú komunikovať s inými hráčmi. Konkurenciou je kasíno. Rozhovor s inými hráčmi môže hru spríjemniť, ale nemá vplyv na výsledok hry. Poker je oveľa spoločenskejšou hrou. Chýbajúce sociálne schopnosti alebo schopnosť čítať iných ľudí je na škodu veci.  Interakcii s inými ľuďmi sa pri pokerovom stole jednoducho nevyhnete.

Pokeroví hráči musia byť schopní čeliť tlaku a zvládať nepriaznivé situácie

Dobrý hráč pokeru musí byť schopný zvládať tlak a nepriaznivé situácie. Tí najlepší si vedia nájsť cestu von, aj keď sú pritlačení chrbtom k stene. Hráči blackjacku sa môžu ocitnúť v náročných situáciách. Ale táto hra má menej premenných a neočakávaných udalostí. Blackjack je predvídateľnejší ako poker. Pri pokerovom stole nikdy neviete, čo bude nasledovať.

Pokeroví hráči sú kreatívnejší

Hráči blackjacku musia dodržiavať striktné pravidlá a jeden typ stratégie. Poker je flexibilnejší. Kreativita pri pokerovom stole je nevyhnutnosť na dosiahnutie úspechu. Kreativitu poker odmeňuje, blackjack trestá. Ak hráč nie je kreatívny a všestranný, pri pokerovom stole neprežije.