Falošný život! Pokerová hviezda odsúdená na 6,5 roka väzenia

Pokerová hviezda a bývalý víťaz WPT Dennis Blieden odsúdený na 6,5 roka väzenia. Dôvodom krádež dych berúcej sumy 22 miliónov dolárov.

Pokerový hráč Dennis Blieden (31) bol odsúdený na 79 mesiacov väzenia za spreneveru 22 miliónov dolárov od agentúry pre digitálny marketing a talenty. Táto firma sa starala o vplyvných ľudí na sociálnych sieťach.

Vo februári 2018 vyhral rodák z Cincinnati na turnaji LA Poker Classic zo série World Poker Tour s dotáciou 1 milión dolárov. Ale táto výhra bola len kvapkou v mori v porovnaní s peniazmi, ktoré ukradol svojmu zamestnávateľovi, spoločnosti Hollywood StyleHaul Inc.

Blieden bol od októbra 2019 viceprezidentom pre účtovníctvo a financie spoločnosti StyleHaul a mal kontrolu nad jej bankovými účtami. Podľa interného oznámenia StyleHaul podaného prokurátormi len v roku 2017 spreneveril 15 miliónov dolárov.

Urobil to presunom hotovosti na svoj osobný účet a vytváraním falošných účtovných záznamov a falošných dokumentov Western Union, aby sa zdalo, že peniaze idú klientom.

Prokuratúra uviedla, že mu to umožnilo žiť fantazijný elitno-pokerový životný štýl, vstupovať na najväčšie turnaje, hrať najväčšie cash games a hrať s hráčmi, ktorých predtým zbožňoval iba v televízii.

Pokerová hviezda doplatila na falošný životný štýl

Blieden tiež investoval časť ukradnutých peňazí do kryptomeny, ktorá zvyšovala hodnotu. To však nestačilo na to, aby sa vyrovnali peniaze, ktoré prehral hazardom – online pokerom a automatmi, ako aj na live pokerovom okruhu.

StyleHaul nemohol prežiť Bliedenovo finančné zneužívanie. Spoločnosť mala vo svojich zoznamoch kedysi 5 000 digitálnych influencerov a tvrdila, že generuje 2,5 miliardy zhliadnutí mesačne.

Pôvodne plánovala ukončiť svoje americké operácie a presťahovať sa do Londýna, v máji 2019 však definitívne stroskotala.

Blieden svoje správanie odôvodňoval závislosťou na hazardných hrách a amfetamínoch. Uviedol, že po svojom víťazstve na WPT  „navonok validovaný v rámci pokerovej komunity a od mojich rovesníkov ako profesionálny hráč, takže som urobil všetko pre to, aby som udržal túto reputáciu nažive. Chcel som vyrovnať svoj dlh, ale tiež som sa snažil držať krok so životným štýlom, ktorý bol klamstvom,“ vyznal sa.