Dobrý pokerový hráč? Týchto 6 vecí by mal mať

Dobrý pokerový hráč? Týchto 6 vecí by mal mať

Dobrý pokerový hráč? Toto je 6 základných charakteristík dobrého pokerového hráča podľa profesionála Andrewa Robla.

Profesionálny hráč pokeru Andrew Robl a jeho 6 základných charakteristík dobrého pokerového hráča.

6 vecí, ktoré by mal mať dobrý pokerový hráč

Skúsenosť

Toto je zďaleka najdôležitejší atribút pre skvelého hráča pokeru. Je nemožné stať sa skvelým hráčom pokeru bez toho, aby ste za stolom strávili tisíce hodín a videli milióny rúk. Vďaka online pokeru a schopnosti hrať stovky rúk za hodinu je možné získať skúsenosti rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Skôr ako budete mať šancu stať sa skvelým hráčom, musíte odohrať najmenej 10 000 hodín pokeru.

Inteligencia

Na najvyšších úrovniach budú úrovne skúseností a znalosti hry takmer rovnaké. Kto sa dokáže rýchlejšie prispôsobiť súperovi a odhadnúť, aké kroky zvažujú súperi, bude mať navrch.

Túžba a ochota učiť sa

Bez ohľadu na to, koľko hráte, nezlepšíte sa, pokiaľ nebudete aktívne premýšľať o tom, čo robia vaši súperi. Okrem toho musíte tiež hľadať ďalšie pokerové stratégie od hráčov lepších ako vy. To sa dá urobiť niekoľkými spôsobmi prostredníctvom kníh, tréningových videí, individuálneho koučingu alebo diskusií o rukách s priateľmi.

Schopnosť kontrolovať svoje emócie

V pokeri je vždy dôležité mať logický a analytický dôvod pre to, čo robíte. Naše emócie nie sú vybavené na to, aby sme zvládli pravdepodobnosť a náhodnosť, čo sú dva rozhodujúce prvky pokeru. Schopnosť ovládať svoje emócie, aby bolo možné opakovane správne logicky hrať, je jednou z najťažších vecí v pokeri. Dobrý pokerový hráč sa jednoducho musí vedieť ovládať.

Sociálne zručnosti

Silná pokerová sieť je kľúčom k tomu, aby ste sa stali skvelým hráčom pokeru. Umožní vám dostať sa do najlepších hier a umožní vám spriateliť sa s najsilnejšími hráčmi, ktorí vám môžu pomôcť pri ďalšom zdokonaľovaní.

Správny prístup k hazardu

Aby ste boli skutočne skvelým hráčom, musíte mať v sebe veľkú dávku hazardu. Musíte byť ochotní prijať hráčov lepších ako vy pri stávkach vyšších, než na aké ste zvyknutí. V určitom okamihu je to jediný spôsob, ako sa zlepšiť.