Čítanie protihráčov v pokri: Zaobchádzanie s kartami

Čítanie protihráčov v pokri: Zaobchádzanie s kartami

V ďalšej časti zo série Čítanie protihráčov v pokri sa budeme venovať zaobchádzaniu s kartami. Čo z toho dokážeme vyčítať a ako to môžeme využiť v hre?

Základom pre čítanie protihráčov v pokri je, aby si si svoje karty pozeral, až keď si na rade. Zatiaľ, kým nepoznáš svoje karty, dôsledne sleduj ostatných hráčov pri stole a zbieraj dostatok informácií. Vďaka tomu získaš aspoň približnú predstavu o sile kariet svojich súperov.

Čítanie protihráčov v pokri: Zaobchádzanie s kartami

Zaobchádzanie hráčov s kartami patrí medzi prejavy, ktoré o mnoho vypovedajú. Niektorí to robia často a nevedomky, ale faktom je, že silnejšie kombinácie kariet si chránia viac ako tie slabšie. Zvyčajne platí, že ak sa súper ku svojim kartám správa ľahostajnejšie, pravdepodobne nemajú veľkú hodnotu a čaká len na moment, kedy sa ich zbaví. V opačnom prípade, keď sa o karty stará a chráni si ich viac, je pravdepodobné, že má silnú kombináciu.

Dobrý tip: Ak si súper chráni viac karty a zároveň sa snaží pôsobiť nezainteresovane, napríklad odvracia pohľad od stola a podobne, zvyčajne chce odvrátiť pozornosť od seba a vylákať viac žetónov. Kombinácia spomínaných dvoch prejavov hovorí o tom, že pravdepodobne má na ruke silné karty.

Pri tejto problematike si spomenieme aj tzv. double-check, teda moment, keď sa hráč druhýkrát pozrie na svoje karty. V prípade, že tento hráč už stavil a pod hrozbou dorovnania sa znova pozrie na svoje karty, tak je pravdepodobné, že má slabú kombináciu alebo sa snaží blafovať.

V prípade, že sa súper druhýkrát pozrie na svoje karty a následne odvráti pohľad od stola, zvyčajne to signalizuje, že kontroluje farbu kariet. Z toho vyplýva, že zatiaľ nemá flush. V takomto prípade môžeš pokračovať v agresívnejšej hre. Faktom je, že hráč si skôr pamätá, aké karty má na ruke a menej už ich farby.

Môžeme na to ísť aj obrátene, nedávajte tento tromf do rúk súperom a snažte sa zapamätať si presne, aké karty na ruke držíte, vrátane ich farieb. Nebudete tak potrebovať double-check.