Čítanie protihráčov v pokri: Prejavy stresu a nervozity

Čítanie protihráčov v pokri: Prejavy stresu a nervozity

Kvalitné čítanie protihráčov v pokri môže tvoju hru posunúť na vyššiu úroveň a priniesť ti skvelé výhry. V dnešnej časti sa budeme venovať prejavom stresu a nervozity.

Nervozitu a stres pociťuje počas hry každý hráč. Každý však individuálne v inej miere a intenzite a prejavy u každého človeka sa môžu odlišovať. Niekto sa naučil prejavy stresu a nervozity maskovať, iní zas využívajú slnečné okuliare, šiltovky, kapucne či šály, aby čo najviac znemožnili čítanie ich vlastných prejavov nervozity.

Čítanie protihráčov v pokri: Prejavy stresu a nervozity

Pre teba je dôležité nielen pozorovať na protihráčoch prejavy nervozity, ale ich aj vedieť správne interpretovať, aby si dokázal predísť veľkým stratám. Silné trasenie môže byť prejavom, že protihráč skompletizoval silnú kombináciu a dochádza k uvoľneniu jeho napätia, pretože má pocit, že má na ruke víťaznú kombináciu.

V prípade, že si protihráč myslí, že má víťaznú kombináciu, stavil a už len čaká na ostatných, mimovoľne môže prejaviť navonok svoju netrpezlivosť. Napríklad trasením nohou, poklepkaním prstov po stole alebo „mrvením“ sa na stoličke. Ak tieto prejavy „púšťa“ von cielene, chce si tým vynútiť tvoj call.

Nervozitu väčšina hráčov prejavuje navonok väčšinou len v prípade, že sa cíti málo ohrozená. V opačnom prípade, veľkého nebezpečenstva, zvádzajú hráči vnútorne obrovský boj, ale navonok sa snažia všetky signály tlmiť. Napríklad zatajovanie dychu, alebo nepravidelný dych je často signálom pokusu o blafovanie.

Čítanie protihráčov v pokri je kľúčové na ceste k úspechu. Trasenie rúk či podupkávanie nohami pod stolom sú mimovoľným signálom toho, že váš súper má na ruke silnú kombináciu a dochádza k uvoľneniu nahromadeného napätia. Čo robiť? Jednoducho zahoďte. Nedorovnávajte ani nižšie stávky, môže ísť o klamlivý ťah súpera, aby aspoň niečo od vás získal.

Spoľahlivosť tejto stratégie čítania súperov v pokri je 99 % pri začiatočníkoch, 95 % pri priemerných hráčoch a 92 % pri skúsených hráčoch/profesionáloch.

Pamätaj: Viditeľná nervozita, trasenie rúk a podobne sú prejavom nie slabosti súpera, ale zvyčajne silnej kombinácie kariet na ruke a preto v tomto prípade radšej zahoďte.