Čítanie protihráčov v pokri: Čo prezrádza pohľad na žetóny?

Čítanie protihráčov v pokri: Čo prezrádza pohľad na žetóny?

V sérii článkov čítanie protihráčov v pokri sa budeme venovať kvalitným tipom a radám, ako čo najlepšie odhaliť súperov na základe ich správania pri stole. Čo prezrádza ich pohľad na žetóny?

Čítanie protihráčov v pokri patrí k najzásadnejším kľúčom k úspechu. Prezradí mnoho vecí o súperoch pri stole, ktoré dokážeš využiť vo svoj prospech. Skvelú knihu o čítaní protihráčov v pokri napísal odborník Mike Caro – Book of Poker Tells. Pohľad na žetóny patrí podľa neho k „chybám“, ktorých sa dopúšťajú nielen menej skúsení hráči, ale aj profesionáli.

Čítanie protihráčov v pokri: Čo prezrádza pohľad na žetóny?

Nenápadný pohľad hráča jedným očkom na svoje žetóny prichádza len v situácii, keď zvažuje bet a takmer vždy, keď prichádzajúca karta či karty zvýšili silu jeho kombinácie, tvrdí Mike Caro. Ide o prirodzený inštinkt či tik, ktorý väčšina hráčov má jednoducho v sebe. Preto sa mu ťažko ubránia a robia to aj nevedomky.

Podobná situácia, ako bola opísaná vyššie, môže nastať aj v prípade, že protihráč venuje ukradomky pohľad vašim žetónom. Ak však sleduje vaše žetóny dlhšiu dobu, môže to byť signál, že zvažuje prehodnotil svoje možnosti a chce vyskúšať blafovanie. Preto je zložitejšie prečítať myšlienkové pochody protihráča, ak venuje pohľad vašim a nie svojim žetónom.

Venujte pozornosť správaniu protihráčov, ale uistite sa, že nevedia o tom, že ich pozorujete. V opačnom prípade by pohľad na svoje či vaše žetóny mohli len zahrať a pomýliť vás. Keď sú rozdané karty, nepozerajte si ich, až pokiaľ neprídete na rad, ale pozorne sledujte správanie protihráčov.

Spoľahlivosť čítania pohľadu protihráčov na žetóny je podľa odborníka Mikea Cara nasledovná: pri začiatočníkoch až 98 percent, pri priemerných hráčoch 96 percent a pri skúsených hráčoch či profesionáloch 90 percent.

Zachytenie letmého či nenápadného pohľadu protihráča na svoje žetóny signalizuje, že zvažuje bet a že jeho kombinácia kariet nabrala na sile. Viete teda, že váš súper vsadí a od toho sa musí odvíjať vaše ďalšie konanie. A to závisí od kvality vašej kombinácie kariet.