Chystáte sa na svoj prvý turnaj v online pokri? 7 užitočných tipov (2.)

Chystáte sa na svoj prvý turnaj v online pokri? 7 užitočných tipov (2.)

Pre všetkých hráčov, ktorí sa chystajú na svoj prvý turnaj v online pokri sme pripravili sériu užitočných rád. V druhej časti vám prinášame ďalšie skvelé štyri tipy!

Žiadne rozptýlenie

V dnešnom svete sme neustále bombardovaní stimulmi z vonkajších zdrojov. Zamyslite sa nad nasledujúcim scenárom a priznajte si úprimne, koľkokrát sa vám niečo podobné stalo.

Pracujete na dôležitom projekte a pokúšate sa sústrediť. Cink a príde vám textová správa alebo pošta na mail. Okamžite zoberiete telefón do ruky a odpisujete, prípadne začnete riešiť ešte niečo iné. Zacyklíte sa a zrazu zistíte, že 30 minút prešlo ako voda.

Stratili ste nielen koncentráciu, ale aj drahocenný čas.

Ak hráte turnaj v online pokri, tak to vyžaduje čas a koncentráciu. Pokiaľ to myslíte vážne a chcete zaútočiť na víťazstvo, tak sa musíte uistiť, že vás nič nebude rušiť. Nemajte otvorené na počítači žiadne ďalšie karty a telefón odložte v inej izbe, ako hráte. Vypnite televízor a povedzte svojej rodine, aby vás nerušili.

Zbavte sa rušivých vplyvov a lepšie výsledky sa dostavia.

Prvý turnaj v online pokri? NIE alkoholu, tiltu aj agresivite

Nehrajte opitý

Hazard a pitie alkoholu skrátka nie je dobrý nápad. Môže to dopadnúť katastrofálne a preto si na to dávajte pozor. Dať si jeden alebo dva drinky počas hrania pokru nespraví škodu, ale uistite sa, že to nebude viac. V opačnom prípade stratíte racionálny úsudok a sami si zatarasíte cestu za víťazstvom.

Vyhnite sa „tiltu“

Pojmom „tilt“ sa označuje emocionálny stav, zmätok, frustrácia, ktorý sa nabaľuje po sériách neúspechov a negatívne ovplyvňuje vaše ďalšie rozhodnutia v hre. Hráči v stave „tiltu“ vyhodia všetky stratégie von oknom a začnú byť prehnane agresívni. Zostaňte po celý čas pokojní, držte sa svojej stratégie a pozitívne je, že zvládanie „tiltu“ je podstatne jednoduchšie, ak hráte turnaj v online pokri, ako v kamennom kasíne.

Hrajte pevne, nie agresívne

Tento tip ide ruka v ruke s predošlým. Je to váš prvý turnaj v online pokri, tak potrebujete predovšetkým spoznať vody a nové aspekty hrania. Opatrnosť a odohranie menšieho počtu rúk zabezpečí, že neskrachujete hneď na začiatku a niečo nové sa naučíte. Vezmite to s nadhľadom a hrajte na istotu. V živote budete mať ešte dostatok príležitostí hrať tak agresívne, ako len chcete.

Mnoho ďalších užitočných tipov na poker môžete nájsť TU.