Buď poker macher a poznaj svoje šance pri bežných situáciách

Buď poker macher a poznaj svoje šance pri bežných situáciách

Poker – komplexná hra, ktorá vyžaduje skúsenosti, schopnosti, sebavedomie, mentálnu odolnosť a samozrejme aj potrebnú dávku šťastia. Poznaj svoje šance pri bežných situáciách!

Poker patrí medzi hazardné hry, na ktorých sa dá reálne zarábať. Dôvodom je, že v tejto obľúbenej kartovej hre neexistuje žiadny house edge – výhoda kasína. Hráš proti iným hráčom a v prípade, že si dokážeš správne vyberať stoly so slabšími protihráčmi, môžeš z toho nemálo vyťažiť.

Dôležité je stále napredovať a zlepšovať svoju hru. Pomôcť k tomu by ti malo aj poznanie tvojich šancí pri najbežnejších situáciách, ktoré poker prináša. To ti pomôže robiť správne a inteligentné rozhodnutia v kľúčových momentoch.

Staň sa poker macher a maj na pamäti svoje šance pri jednotlivých situáciách

Ak začnete s kartami vo farbe a na flope sú dve karty, ktoré sa zhodujú s vašou farbou, ste v pozícii, kedy môžete dorovnať do flushu. Šanca, že na turne zasiahnete flush, je 9 zo 47. To znamená, že máte 19,15% šancu. Ak netrafíte na turne, vaša šanca na river je 19,57%. Ak máte postupku s otvoreným koncom, máte 8 zo 47 šancí dokončiť ju na turne, čiže 17,02 %. Kurz na river je 17,39%. Keď máte na flope dva páry, vaša šanca na získanie full house na turne je 4 zo 47, čiže 8,51%. Šance na river sú 4 zo 46, čiže 8,7 %.

Len pre upresnenie pre hráčov, ktorí náhodou netušia o čom je reč. V pokrovej terminológii je turn štvrtá karta, ktorá príde na stôl a river je posledná karta, ktorá príde na stôl. Výrazom flop sú zas označované prvé tri karty, ktoré sa objavia na stole pri prvom kole stávok. Full house je kombinácia kariet, keď má hráč tri karty jednej hodnoty a dve karty inej rovnakej hodnoty, napríklad K-K-K-10-10.

Poker je ako šport. Pokiaľ budete tvrdo trénovať, neustále pracovať na svojom zlepšovaní, budete stretávať viac slabších súperov od vás a tým aj viac zarábať. Neponechajte nič na náhodu a dostaňte do hlavy vaše šance pri najbežnejších situáciách, ktoré poker prináša.