Blafovanie v pokri: Ako zistiť, že to niekto robí?

Blafovanie v pokri je bežnou strategickou zbraňou v tejto obľúbenej hre. Ako zistiť, že to niekto robí?

Blafovanie v pokri a 5 signálov, ako to rozpoznať

Prejavy v správaní

Pokiaľ hráte s niektorými hráčmi častejšie, dokážete postupne na ich prejavoch správania vypozorovať, aká je asi ich kombinácia kariet. Napríklad hráč môže často začať kontrolovať svoje karty jednou rukou a potom prestať. Dalo by sa povedať, že to robia zakaždým keď majú silnú kombináciu alebo sa snažia o blafovanie v pokri. Väčšina pokročilých hráčov ale tieto prejavy dokáže úspešne skrývať.

Priveľmi rýchle konanie

Skúseným hráčom zvyčajne chvíľu trvá, kým sa rozhodnú čo ďalej. Menej skúsených hráčov priveľmi rýchle konanie zvykne prezradiť. Aj keď máte silnú ruku, mali by ste sa ovládnuť a nemeniť tempo svojho rozhodovania. Príliš horlivé konanie vyvoláva podozrenie. Pokiaľ to niekto pri stole robí, buď má silnú kombináciu alebo jednoducho blafuje.

Check-Raise

Jedna z najbežnejšie používaných pokročilých pokrových stratégií. V tejto situácii hráč na skorej pozícii kontroluje. Kontrola v skorej pozícii je často znakom slabej ruky. Ale v taktike check-raise má hráč zvyčajne silnú ruku a týmto spôsobom blafuje. Verí, že hráč na neskoršej pozícii zvýši stávku a hráč na skorej pozícii znova zvýši stávku. Dorovnanie alebo navýšenie by ste si mali pri tomto scenári dobre premyslieť aj pokiaľ máte silnú kombináciu.

Agresívne stávky pri potenciálnom flushi

Blafovanie v pokri má niekoľko zvyčajných techník a toto je jedna z nich. Skúsení hráči využívajú agresívne stávkovanie pri backdoor flush draw. Táto pokrová fráza sa vzťahuje na hráča, ktorému chýbajú dve karty na dokončenie flush vo flope.

Vyzerajú nervózne

Hráči, ktorí vyzerajú nervózne, pôsobia podozrivo. Buď majú nervozitu z kombinácie svojich kariet alebo sa snažia blafovať. Skúsenejší hráči vedia svoju nervozitu úspešne zakrývať. Ale existujú niektoré fyziologické prejavy, ktoré ovládať nedokážu. Ako napríklad nadmerné potenie alebo prudké sčervenanie. Psychológia je v pokri veľmi užitočná a správne rozpoznávanie podobných prejavov u súperov môže pomôcť k výhram.