Bad beat v pokri: 3 tipy, ako ho prekonať

Bad beat v pokri: 3 tipy, ako ho prekonať

Postretne každého hráča – bad beat v pokri. Silného či slabého, skúseného či amatéra, ale bad beat si nájde každého. Prinášame vám tri tipy, ako ho prekonať.

Čo je to bad beat v pokri?

Bad beat je termín, ktorý označuje ruku, v ktorej má hráč silné karty, ale napriek tomu prehráva. Či je to hráč z WSOP alebo z dedinského pokrového turnaja, postretne to každého. Bad beat nehľadí na to, či je to hviezdny hráč alebo amatér, skúsený alebo neskúsený.

Nevyhneme sa mu a preto je dobré vedieť, akú stratégiu použiť, keď nás postretne. Každý hráč je iný, každému po bad beate pomáha niečo iné, ale ak si vytvoríte plán, ako prekonať bad beat v pokri, pomôže vám to lepšie zvládnuť situáciu.

Zachovajte si perspektívu

Poker je len hra a na konci dňa vám zachovanie tejto perspektívy pomôže prekonať bad beat. Prísť o víťazstvo v posledných sekundách je jeden z najhorších pocitov v športe či hazarde. Niektorým hráčom pomôže pripomenutie dobrých vecí v ich živote. Najlepší hráči pokru sú schopní kontrolovať svoje emócie – dobré aj zlé. Zachovanie perspektívy je zručnosť, ktorú by sa mal naučiť každý hráč.

Vedieť, kedy odísť

Veľa skúsených hráčov dokáže bad beat v pokri rýchlo prekonať. Pre začiatočníkov to môže byť náročnejšie, ale naučiť sa vysporiadať s ťažkými prehrami je súčasťou rozvoja každého hráča. Odchod z hry, resp. od stola je najlepším riešením najmä pre emocionálnych hráčov. Môže zabrániť prenasledovaniu strát a príliš emocionálny prístup k hre nevedie k úspechu. Naučiť sa, kedy odísť, je ďalšia dôležitá zručnosť, ktorú by úspešný hráč pokru mal ovládať.

Štúdium minulých výsledkov

Evidencia a kontrola vašich predošlých výsledkov vám pomôže správne posúdiť a upraviť vašu pokrovú stratégiu. Posledná vec, ktorú chce niekto po ťažkej prehre zažiť, je zažiť ju znova. Štúdium toho, čo sa udialo v minulosti, vám veľmi pomôže v budúcnosti. Štúdium predošlých hier vám pomôže predísť podobným nepríjemným situáciám. Pamätajte však, že nie vždy nájdete odpovede. Niektoré bad beaty v pokri sa stávajú aj pri dokonalej hre.