Ako zlepšiť svoj poker? Myslite na rozsahy, nie na handy

Ako zlepšiť svoj poker? Myslite na rozsahy, nie na handy

Ako zlepšiť svoj poker? Túto otázku si určite pravidelne kladú všetci hráči, ktorí to s pokerom myslia naozaj vážne. Myslite na rozsahy, nie na handy

Nezáleží na tom, aký typ pokeru hráte. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako rozoznať začínajúcich a priemerných hráčov je pozrieť sa na to, ako rozmýšľajú o kartách svojich protivníkov.

Ako zlepšiť svoj poker? Myslieť na rozsah, nie na špecifický hand

Začiatočníci v pokeri sa snažia sústrediť na konkrétnu kombináciu, na konkrétne handy. Pokročilí hráči pokeru ale rozmýšľajú o rozsahoch kartových kombinácií (rangeoch).

Tento typ myslenia môže byť extrémne dôležitý pri výpočtoch stávok.

Rozsah v pokeri predstavuje celé spektrum kombinácií, ktoré môže mať hráč v konkrétnej situácii.

Dobrí hráči, ktorí sa už prelúskali niekoľkými článkami o poker stratégiách chápu, že hráč X sa objaví počas jednotlivej hry s určitými rozsahmi v rôznych frekvenciách.

Nezameriavajú sa na identifikáciu jednej víťaznej handy, ale snažia sa identifikovať spomínanú frekvenciu a potom na to reagovať najlepším možným spôsobom.

Poker nie je hra, v ktorej dosiahnete úspech len tým, že konáte inštinktívne, počúvate „čo vám hovorí vnútorný pocit“. Zakladať vašu stratégiu na tom, čo „cítite“ nikdy nie je dobrý nápad, zhodujú sa odborníci na poker.

Neriešte jednotlivé handy súpera. Zameriavajte sa na range – teda rozsah. Nikto nemá špecifický hand v pokeri – má iba rozsah.

Ak ste náruživým hráčom pokeru a túžite sa neustále zlepšovať, práve pre vás je určený náš článok s tipmi na to, ako zlepšovať svoj mozog pre poker. Dozviete sa napríklad, prečo hrať poker radšej cez deň, ako v noci.