Ako zarábajú profesionálni hráči pokru a blackjacku?

Ako zarábajú profesionálni hráči pokru a blackjacku?

Existuje len veľmi málo hazardných hier, na ktorých sa dá reálne a dlhodobo zarábať. Do tohto okruhu patria poker či blackjack. Ako zarábajú profesionálni hráči pokru a blackjacku?

Sen mnohých (alebo všetkých?) hazardných hráčov je zarábať si hrou na živobytie. Realita však píše iné príbehy a faktom je, že byť profesionálnym hazardným hráčom je veľmi náročné. Dlhodobo a reálne možno zarábať len na zopár hazardných hrách, medzi ktoré patria napríklad obľúbený blackjack či poker.

Ako zarábajú profesionálni hráči blackjacku?

Používanie základnej stratégie či počítanie kariet. Bez týchto aspektov či zbraní sa profesionál nezaobíde. Živé kasína ale robia všetko pre to, aby hráčom bránili v počítaní kariet. V prípade odhalenia, týchto hráčov vykážu od stola či priamo z kasína. Situáciu komplikujú aj častým miešaním kariet či používaním viacerých balíčkov kariet.

Profesionálni hráči blackjacku vám potvrdia, že potrebujete mať solídny základný kapitál. Odporúča sa minimálne 20 000 € ale optimálne aspoň 40 000 €. To, koľko zarábajú, závisí od viacerých faktorov:

Kvalita zručností – Úspešní hráči využívajúci počítanie kariet v blackjacku majú oproti kasínu výhodu od 0,5 % do 1,5 %.

Počet odohratých rúk za hodinu – To úzko súvisí s rýchlosťou krupiéra a veľkosťou stola, resp. počtom hráčov pri stole.

Rozloženie stávok – Rozdiel medzi najnižšou a najvyššou stávkou.

Používaný systém počítania kariet – Niektoré systémy sú presnejšie ako iné.

Pravidlá hry – Niektoré blackjackové stoly majú z pohľadu hráčov výhodnejšie pravidlá ako iné.

Ako zarábajú profesionálni hráči pokru?

Poker je jednou z najschodnejších možností, ako sa stať profesionálnym hazardným hráčom. Dôvod je jednoduchý, nakoľko v tejto hre nebojujete proti kasínu ale iným hráčom, neexistuje tu žiadna výhoda kasína.

Prevažná väčšina profesionálnych hráčov pokru zarába v priemere od 40 000 € do 100 000  ročne, čo je veľmi slušná výplata.

Hry o peniaze

Profit meraný v big blindoch uskutočnených za hodinu. Kasíno berie 5 % poplatok z banku na spustenie hry. Hráči majú väčšiu kontrolu nad ročným príjmom ako pri turnajoch.

Turnaje

Zisk meraný mierou návratnosti z buy-inov. Kasíno pridáva 10 % poplatok za buy-iny. Peniaze reálne zarába len 10-15 % najlepších hráčov. Turnaje majú väčší rozptyl ako hry o peniaze.

Ak chcete byť profesionálni hráči pokru, tak dôležitou úvahou je, či hrať online alebo v živom kasíne.