Ako sa stať profesionálnym hráčom pokru? 10 tipov, ktoré ti k tomu pomôžu (2.)

Ako sa stať profesionálnym hráčom pokru? 10 tipov, ktoré ti k tomu pomôžu (2.)

Mnohí premýšľajú o tom, ako sa stať profesionálnym hráčom pokru. Nie je to jednoduchá cesta, ale o to zaujímavejšia. Tieto skvelé tipy vám určite pomôžu!

Ďalších päť skvelých tipov, ako sa stať profesionálnym hráčom pokru

Vedieť, ktoré hry hrať

Ak chcete byť úspešný profesionálny hráč pokru, musíte vedieť, ktoré hry vám budú najviac vyhovovať. Musíte vedieť, v ktorých hrách uplatníte svoje silné stránky a na druhej strane, v ktorých hrách nie ste dobrí. Hraním nesprávnych hier prídete o množstvo času a peňazí. V tomto kontexte dobre poslúžia pokrové hry v režime online zadarmo.

Hrajte konzistentne

Musíte hrať dôsledne a konzistentne, ďalšia odpoveď na otázku ako sa stať profesionálnym hráčom pokru. Ak má byť poker tým, čo prináša chlieb každodenný na váš stôl, tak musíte k nemu pristupovať ako k práci. To zahŕňa hranie niekoľkokrát týždenne po celé hodiny. Vybudujte si potrebnú vytrvalosť na pokrových turnajoch. Turnaje môžu častokrát trvať 10 a viac hodín. Musíte byť pripravený psychicky aj fyzicky na beh na dlhú trať.

Byť vždy v strehu

Úspešní profesionáli tiež vedia, že potrebujú sledovať každého hráča a každú ruku. Môžete sa dozvedieť veľa o hráčovi, ktorý zložil karty a rovnako o tom, ktorý zostal stále v hre. Ak nie ste dostatočne koncentrovaní a v strehu, tak sa nemôžete dozvedieť potrebné informácie. Byť vždy v strehu je dôležité a pomôže vám k tomu aj kvalitná strava či spánok.

Mať správne mentálne nastavenie na poker

Mentálna stránka je kľúčová pre úspech v každej oblasti života. Ak ste nahnevaný alebo v strese, bude pre vás ťažšie podať kvalitný výkon pri pokrovom stole. Profesionálni hráči pokru musia vedieť, ako dostať svoju myseľ do správneho stavu predtým, ako vôbec začnú hrať. Často to môže pripomínať rozcvičku športovcov pred zápasom. Niektorí hráči meditujú, iní si čítajú alebo počúvajú hudbu, prípadne si krátko zdriemnu.

Hrajte zodpovedne

Napokon, najlepším tipom pre amatérskych hráčov ako sa stať profesionálnym hráčom pokru je hrať vždy zodpovedne. Ak chcete byť dlhodobo úspešným hráčom, tak musíte mať silnú sebakontrolu. To zahŕňa predovšetkým kedy v hre pokračovať a kedy radšej odísť.