Ako sa stať profesionálnym hráčom pokru? 10 tipov, ktoré ti k tomu pomôžu (1.)

Ako sa stať profesionálnym hráčom pokru? 10 tipov, ktoré ti k tomu pomôžu (1.)

Ako sa stať profesionálnym hráčom pokru? Pýta sa mnoho fanúšikov tejto obľúbenej kartovej hry. Týchto 10 skvelých tipov ti na tvojej ceste určite pomôže!

Tipy, ako sa stať profesionálnym hráčom pokru

Štúdium

Profesionálny hráč pokru musí dokonale poznať pravidlá jednotlivých hier. Tiež musia dokonale ovládať, ktoré ruky sú víťazné a aké sú pravdepodobnosti ich získania. Okrem toho musí profesionálny hráč pokru vedieť študovať aj svojich súperov.

Tréning

Pravdepodobne najdôležitejší krok k tomu, ako sa stať profesionálnym hráčom pokru. Predtým, ako prejdete na hru na plný úväzok, musíte prejsť tisíckami tréningových hodín. Jednoznačne najlepší spôsob, ako nazbierať skúsenosti a zlepšiť svoje schopnosti. Profesionálny hráč pokru pokračuje, samozrejme, v tréningu.

Vyskúšajte rôzne štýly pokru

Poker má niekoľko alternatív a štýlov. Vyskúšaním viacerých z nich si môžete vybudovať lepšie zručnosti a stanete sa komplexnejším hráčom. Tiež vám to umožní zúčastniť sa viacerých turnajov. Existuje množstvo obľúbených variácií pokru, ako napríklad Texas Hold´em, Pot-Limit Omaha alebo Three Card Poker. Skúšajte hranie pokru online aj osobne, každý druh vyžaduje iné, špecifické zručnosti.

Vytvorte a otestujte svoju pokrovú stratégiu

Každý seriózny hazardný hráč musí mať pri hraní vždy stratégiu. To vám pomôže určovať, ako agresívne hrať a koľko peňazí do hry investovať. Najlepší profesionálni hráči pokru majú rozličné stratégie pre rôzne druhy pokru. Po vytvorení stratégie bude ďalším krokom jej otestovanie. Testovanie a pravidelné prehodnocovanie výsledkov vašej stratégie je mimoriadne dôležité. Neustále zdokonaľovanie vašej stratégie vám neskôr prinesie zaslúžený zisk.

Majte bankroll na profesionálnej úrovni

Ak rozmýšľate, ako sa stať profesionálnym hráčom pokru, tak berte do úvahy výšku vášho bankrollu. Ak chcete hrať poker na profesionálnej úrovni, tak musí tomu zodpovedať aj výška vášho bankrollu, resp. kapitálu určeného na hazardné hry. Dobrou správou je, že na začiatok nepotrebujete obrovský kapitál. Existujú online pokrové turnaje, ktoré majú výrazne nižší buy-in.