Ako pripraviť domáci pokrový turnaj? Na toto nesmieš zabudnúť

Ako pripraviť domáci pokrový turnaj? Na toto nesmieš zabudnúť

Ak sa chystáte doma hostiť vlastný pokrový turnaj, tak na nasledujúcich riadkoch sa dozviete, na čo by ste nemali určite zabudnúť, ak chcete, aby si hráči odniesli ten najlepší možný zážitok.

Ako pripraviť domáci pokrový turnaj?

Pokrové vybavenie

Každý domáci pokrový turnaj si vyžaduje kvalitný a priestranný plochý stôl. Jeho veľkosť určuje, koľko hráčov sa môže zúčastniť hry. Jedálenské stoly sú na túto príležitosť ako stvorené. Môžete si však zadovážiť aj kvalitné plstené stoly alebo originálne stoly určené na poker.

Nezabudnite ani na dostatok pokrových žetónov. Súpravu pokrových žetónov môžete ľahko nájsť v online špecializovaných obchodoch. Pripravte aj pokrové tlačidlá, aby bolo jasné, kto zastáva funkciu krupiéra. Nájdete širokú paletu pokrových tlačidiel s rozličným dizajnom.

Kvalitné pokrové karty sú nevyhnutné, ak chcete dopriať hráčom skutočne výnimočný zážitok, odporúčame plastové pokrové karty. Tento typ kariet je navyše odolnejší proti opotrebovaniu ako klasické papierové pokrové karty. Plastové karty sú navyše umývateľné a okrem toho pre hráčov je výhodou aj pohodlnejšia manipulácia.

Nastavte pravidlá

Aby nevznikol chaos, pre váš domáci pokrový turnaj potrebuje pevný základ a súbor pravidiel. Prioritne vyberte vhodný pokrový variant. Vo všeobecnosti je najobľúbenejší Texas Hold´em, ale vychádzajte z preferencií a skúsenosti hráčov, ktorí sa turnaja zúčastnia.

Okrem toho je dôležité tiež určiť aj aspekty ako výška buy-inu, čas na hranie a podobne. Očakáva sa, že ako účtovník bude fungovať hostiteľ turnaja. Môžete však požiadať aj niekoho, kto sa turnaja nezúčastňuje a bude sa plne sústrediť len na účtovné záležitosti.

Vhodné je stanoviť niektorého z účastníkov turnaja ako rozhodcu, aby sa predišlo zbytočným nedorozumeniam, podvodom či kontroverzným situáciám alebo nebodaj konfliktom.

Správna nálada

Keď sa chystáte usporiadať domáci pokrový turnaj, uistite sa, že sa postaráte o čo najkvalitnejší zážitok pre účastníkov. Dlhé pokrové večery si vyžadujú dostatok kvalitného jedla a pitia. Dajte si záležať aj na výbere kvalitnej hudby v pozadí, ktorá skvele navodí dobrú náladu a atmosféru. Nevyberajte hudbu, ktorá bude príliš hlasná alebo rušivá.

Opatrne s alkoholom! Pretože kombinácia alkoholických nápojov a hry o peniaze niekedy môže spôsobiť problémy. Dohodnite sa s ostatnými hráčmi na nejakých limitoch, aby zbytočne nevznikli problémy. Zároveň sa uistite, že každý hráč bude mať zariadený odvoz. Ak náhodou niekto zo šoférov pil alkohol, zaistite mu odvoz domov taxíkom.