Ako kasína zarábajú na pokri?

Ako kasína zarábajú na pokri?

Poker je hra medzi hráčmi a nie medzi hráčmi a kasínom. Teda ako kasína zarábajú na pokri?

Kasína zarábajú na hazardných hrách formou house edge (výhody kasína). Najvyššiu výhodu kasína majú napríklad číselné lotérie či hracie automaty. Ale ako kasína zarábajú na pokri, keď hrajú medzi sebou hráči a nie je tu žiadna výhoda kasína?

Čo je rake a prečo na ňom kasína zarábajú

Rake je základný poplatok alebo percento, ktoré si kasíno drží pri každej pokrovej hre, udalosti alebo turnaji. Výmenou za to kasíno zabezpečí niekoľko vecí. Patrí medzi ne pohodlné prostredie, kde sa hráči môžu stretnúť a hrať. Profesionálne vyškolený personál, ktorý sa dobre vyzná v pokri a garantovaný cenový fond, ktorý je vlastným príspevkom kasína.

Rake môže mať veľmi reálny vplyv na to, koľko vyhráte, pretože rake 10% bude v skutočnosti horší ako rake 2%. Je pravda, že čím ste lepší v pokri, tým menej na tom bude záležať, ale dobré porozumenie raku vo všetkých jeho variáciách je určite dobrá znalosť. Poďme sa teda pozrieť na niekoľko ďalších vecí, ktoré súvisia s rakeom.

Fixný rake

Fixný rake je veľmi bežný a obľúbený spôsob, ako kasína zarábajú na pokri. Je založený na stanovenom fixnom poplatku, ktorý musíte zaplatiť za väčšinu typov pokru, vrátane No-Limit Hold’em, PLO a väčšiny ostatných foriem hry. Zvyčajne sa hodnota fixného raku pohybuje na úrovni 2-5%.

Žiadny rake, len poplatok

Ďalšou formou raku, ktorú kasína neradi nazývajú rake, je hodinový poplatok, ktorý zaplatia hráči pokru za hranie. Aj keď sa na bank, ktorý vyhrávate, nebude účtovať poplatok, hráči budú musieť kasínu aj tak zaplatiť fixný poplatok (ale nie rake).

Je rake v online kasínach lepší ako v kamenných kasínach?

Zvyčajne je rake v online kasínach okolo 3-4 % a v kamenných kasínach zhruba 5-5,50 %. Teoreticky je teda rake pri hraní pokru výhodnejší v online kasínach. Ale neberte to ako nominálnu hodnotu, kasíno od kasína, hra od hry je to iné a potrebujete si spraviť menší prieskum.

Buy-in

Keď hovoríme o raku a turnajoch, v tomto prípade používame výraz buy-in. Poplatok za vstup do turnaja. Ak uvidíme turnaj 1 100 € + 100 €, tak tých 100 € je rake. Opäť, keď hovoríme o turnajoch, tak rake v online turnajoch je zvyčajne o niečo výhodnejší ako pri kamenných turnajoch. Ale treba si spraviť prieskum trhu.

Rake je hlavným spôsobom, ako kasína zarábajú na pokri

Rake je hlavný zdroj príjmu kasína z pokru. Nie je to však jediný spôsob. Samotné pokrové turnaje prinesú kasínam slušný zisk, ale často sa používajú len na nasmerovanie hráčov za inými hrami či zážitkami. Niektorí hráči si po pokri zahrajú hracie automaty alebo stolové hry.