Ako hrať lepšie poker? Skladať, skladať a skladať!

Ako hrať lepšie poker? Skladať, skladať a skladať!

Poker je pomerne zložitá kartová hra a jednou z kľúčových vecí je vedieť robiť správne rozhodnutia v správnom čase. Prečo potrebujeme vedieť, kedy a ako často skladať?

Ak patríte k menej skúseným hráčom pokru, ste v nebezpečenstve a môžete spadnúť do pasce, do ktorej padajú takmer všetci neskúsení hráči. A tou pascou je hranie priveľa rúk. Hráte priveľa rúk? V tom prípade konzistentný úspech neprichádza.

Skvelý tip pre lepší poker: Skladať v priemere štyri z piatich rúk

Ďalšou pascou, ktorej neskúsení hráči v pokri čelia je, že keď sa rozhodnú svoje ruky hrať, tak ich hrajú pasívne. Pokiaľ hráte pasívne, nedokážete vyvinúť tlak na svojich protihráčov. A keď sa toto stane, môžete vyhrať len v prípade, že máte najlepšiu ruku.

Keď hráte agresívne, môžete vyhrať aj bez toho, aby ste mali najlepšiu ruku a keď všetci ostatní protihráči zložia. Agresívny poker je takmer vždy lepší, ako hrať pasívnym spôsobom. Ale hranie slabých rúk agresívnym spôsobom tiež môže vyjsť draho.

Cieľom je nájsť správnu kombináciu rúk, ktoré sa rozhodnete hrať a hrať ich agresívnym spôsobom. Keď hráte len dobré ruky, tak môžete hrať takmer všetky agresívne. Vďaka tomu nebudete hrať priveľa rúk zo slabých pozícií.

Zložiť štyri ruky a potom zahrať dobrú ruku agresívnym spôsobom. Tak v priemere vyzerá ideálny recept na poker, pokiaľ sa bavíme o tom, kedy zložiť, resp. ako často skladať karty. Ako hrajú úspešní hráči pokru? Skladajú v priemere 80 % svojich rúk a keď sa rozhodnú hrať, tak agresívnym spôsobom.

Pokiaľ si osvojíte túto jednoduchú taktiku a naučíte sa, že skladanie je častokrát zlato, môžete byť v pokri úspešnejším hráčom.