8 vecí, vďaka ktorým budete po narodení dieťaťa úspešnejší v pokeri (1.)

Narodenie dieťaťa je krásny okamih, no zároveň prináša aj veľké výzvy. Môže však výrazne zlepšiť vaše výsledky v pokeri

Vďaka tomuto sa po narodení dieťaťa zlepšíte v pokeri

Naučia vás umeniu skladať

Novorodeniatka sú krásne, milé, ale ruku na srdce, aj nudné tvory. Nerobia nič, okrem toho, že vám lezú na nervy. Keď máte malé dieťa, musíte sa naučiť umeniu pokoja. Dieťa z vás vycíti nervozitu. Musíte byť schopní v pokoji sedieť s dieťaťom na rukách a nič nerobiť. To vás naučí umeniu skladať.

Naučia vás ako zostať nažive

Pri začatí turnaja v pokeri sa sústredíte len na to, aby ste zostali nažive. Phil Hellmuth je zástancom tejto teórie a je držiteľom 14 náramkov za výhry vo WSOP. Ako rodič novorodenca sa sústredíte len na to, aby prežili a aby ste zaistili ich bezpečie. Ak sa naučíte, ako udržiavať malé deti nažive, naučíte sa tým aj ako sami seba udržiavať nažive v pokerových turnajoch.

Naučia vás rozmýšľať o dlhodobom horizonte

Každý idiot môže z krátkodobého hľadiska vyhrať parádne peniaze. Ale najúspešnejší hráči v pokeri ich vyhrávajú konzistentne. To delí amatérov od profesionálov. Podobné je to aj s novorodencom. V začiatkoch vám budú liezť na nervy, až budete mať nutkanie vyhodiť ich z okna (samozrejme, s nadhľadom). No musíte myslieť v dlhodobom horizonte, že raz budú poslušné, budú rozprávať, samostatne chodiť, obliekať sa, jesť a podobne.

Naučia vás umeniu kontroly

Starostlivosť o novorodenca vás naučí umeniu kontroly. To následne využijete na zlepšenie svojich výsledkov v pokeri. Nemôžete kontrolovať plač dieťaťa, hlad, spánok a podobne. Nemá zmysel vyvíjať si úzkosť z vecí, ktoré nemôžete kontrolovať. Túto schopnosť skvele prenesiete aj do pokeru. Hľadajte emaptiu, nie frustráciu. Nemôžete ovládať ostatných hráčov, prichádzajúce karty či konanie krupiera. Kľúčom je sústrediť sa len na to, čo môžete sami ovplyvniť.

V druhej časti článku 8 vecí, vďaka ktorým budete po narodení dieťaťa úspešnejší v pokeri vám predstavíme ďalšie štyri „vychytávky“.