8 vecí, ktoré sa oplatí naučiť od poker profíkov (1.)

8 vecí, ktoré sa oplatí naučiť od poker profíkov (1.)

Poker patrí medzi najobľúbenejšie nielen kartové, ale celkovo hazardné hry. Od profesionálov v tejto hre si možno zobrať mnoho aj do bežného života. Predstavíme vám pár lekcií, ktoré sa môžeme od nich naučiť.

Toto sa dá naučiť od poker profíkov

Pochopenie „prečo“

Poker profíci každé rozhodnutie robia z nejakého dôvodu. Či volia konzervatívnejší prístup alebo viac riskujú, vždy vedia „prečo“. Rozmýšľajú dopredu a kalkulujú, aby dosiahli čo najlepší výsledok.

Všetko je to biznis

Profíci sa k pokru stavajú ako k svojmu biznisu. Je potrebné si uvedomiť, že hráč, ktorý sa plne živí úspechmi v pokri, musí z výhier financovať celý svoj život. Platiť bývanie, stravu, benzín, účty a ostatné výdavky. Snahe o zlepšovanie v pokri venujú všetok svoj čas. Zívanie nudou, či hranie sa na telefóne, keď je na ťahu iný hráč? S takýmto prístupom ste odsúdení zostať navždy len amatérom.

Sústredenie na príležitosti viac ako na výsledky

Jednoduchý príklad. Poker profíci sa neštítia ísť all-in za 5 tisíc eur pri 70 % pravdepodobnosti výhry. Tých 70 % znamená, že z desiatich pokusov trikrát prehrajú. Ale pozor – sedemkrát vyhrajú a teda na výhrach zarobia 35 tisíc eur, na prehrách stratia 15 tisíc eur. Z toho vyplýva čistý zisk 20 tisíc eur na každých 10 hier v priemere. Sústredenie na príležitosti a nie na výsledky, to je jeden z kľúčov k úspechu.

Nevyhadzujú dobré peniaze na zlé karty

Amatéri vidia zlato často aj tam, kde je v skutočnosti „odpad“. Poker profíci vedia posúdiť, kedy majú karty dobrú hodnotu a kedy sa oplatí do toho „šliapnuť“. Vedia, kedy nemá cenu zbytočne riskovať. Naučte sa dobre odhadovať hodnotu kariet, určovať správne príležitosti a budete vedieť, kedy si môžete dovoliť hrať agresívnejšie.

Užitočné tipy, ako sa pripraviť na turnaj v pokri.