6 dôvodov, pre ktoré poker môže nováčikov vyjsť draho

6 dôvodov, pre ktoré poker môže nováčikov vyjsť draho

Poker môže od začiatočníkov vyberať veľmi vysokú začiatočnícku daň. Najmä, ak si nedajú pozor na niekoľko zásadných vecí.

Dôvody, pre ktoré nováčikov môže poker vyjsť veľmi draho

Nedostatočné vedomosti o hre

Poker je hra, v ktorej sú znalosti, skúsenosti a schopnosti kľúčom k úspechu. Najhlavnejším dôvodom, pre ktorý nováčikovia strácajú peniaze v hre, je nedostatok znalostí a skúseností. Vzdelávajte sa, zbierajte skúsenosti, čítajte knihy, hrajte online poker zadarmo a najmä hrajte turnaje s menej skúsenými hráčmi.

Príliš agresívne stávky v nesprávnych situáciách

Poker je hra, v ktorej je potrebné hrať agresívne, ale len v určitých situáciách a tie často nováčikovia nevedia rozoznať. Zvykom menej skúsených hráčov pokru je hrať agresívne až príliš často. Skúsenejší a kvalitnejší hráči to vedia využiť a nováčikov pripravia o veľa peňazí.

Nerozumejú výhodám pozície pri stole

Pozícia pri stole môže poskytnúť v pokri niekoľko zásadných výhod. Začiatočníci ale majú problém pochopiť, ako môže pozícia pri stole ovplyvniť kombináciu. Byť v neskorších pozíciách sa vo všeobecnosti považuje za výhodu, pretože môžete vidieť, ako zvyšok stola koná pred vami.

Sú príliš predvídateľní

Jeden z najdôležitejších aspektov úspešného hráča pokru je nepredvídateľnosť. Skrátka, aby ostatní hráči netušili jeho ďalšie kroky. Nováčikovia majú tendenciu hrať rovnaké karty stále identickým spôsobom. Poker profíci ich preto vedia ľahko prečítať.

Nepremýšľajú dopredu

Najlepší hráči pokru majú premyslení tri aj viac krokov dopredu. Začiatočníci však neuvažujú dopredu vôbec a je to ich veľká chyba. Menej skúsení hráči robia impulzívne rozhodnutia z rozmaru, nemajú žiadny plán.

Nevedia blafovať

Skúsený hráč pokru presne vie, kedy načasovať svoj bluf. Nováčikova majú tendenciu blafovať až príliš často a predvídateľne. Prílišné blafovanie vás dostane do zlých situácií a napokon pripraví o veľa peňazí.

Poznáte, aké sú zásadné rozdiely medzi poker a blackjack hráčmi? Ak nie, môžete si o tom prečítať TU.