5 vecí, ktoré o World Series of Poker možno nevieš

5 vecí, ktoré o World Series of Poker možno nevieš

Každý milovník pokru vie, čo to pre hráčov tejto kartovej hry znamená World Series of Poker. Päť vecí, ktoré o tomto svetoznámom podujatí možno nevieš.

Úplne prvá hlavná výhra dosiahla hodnotu 30 tisíc dolárov

Prvý skutočný turnaj World Series of Poker sa konal v roku 1970. Zaujímavosťou je, že tento prvý turnaj pod spomínaným označením nemal žiadnu finančnú odmenu. No o rok neskôr už víťaz turnaja získal hlavnú cenu vo výške 30 000 dolárov a bol ním Johnny Moss. Táto čiastka možno nevyrazí dych, ale po inflačnej úprave by dnes mala hodnotu ako 230 000 dolárov.

Náramky vystriedali hodinky, ale len nakrátko

Prvé náramky pre víťazných hráčov World Series of Poker siahajú do roku 1976. Okrem finančných cien dostávali víťazi aj tento pamätný „symbol“. V roku 1982 však boli náramky nahradené hodinkami, no táto cena zožala veľkú kritiku a tak neskôr organizátori vrátili náramky späť.

Len štyria hráči dokázali vyhrať WSOP 10 a viackrát

Keď už hovoríme o náramkoch za výhru WSOP, tak poznamenáme, že len štyria hráči dokázali vyhrať aspoň desať náramkov. Lídrom medzi nimi je Phil Hellmuth so 16, nasledujú Johnny Chan, Doyle Brunson a Phil Ivey s 10 náramkami.

Príbeh Very Richmondovej

Väčšina historikov pokru ti povie, že Barbara Enrightová bola prvou ženou, ktorá vyhrala náramok WSOP v roku 1996. Ale faktom je, že prvá žena, ktorá to dokázala, prišla už o 14 rokov skôr a držiteľkou tohto rekordu je Vera Richmondová. Počas WSOP v roku 1982 vyhrala náramok v turnaji Ace to Five. Prečo sa ale nespomína? Jednoducho, vo vtedajšej éry pre sexizmus nechceli uznať jej výkon.

Najmladší víťaz World Series of Poker mal len 21 rokov

V roku 2009 si na WSOP ukradol pre seba šou len 21-ročný Joseph Cada, ktorý sa dokázal presadiť medzi 6 494 inými súťažiacimi. Cada začal hrať online poker údajne už v šestnástich rokoch a zbieral cenné skúsenosti. V USA nemohol hrať legálne, ale kanadské zákony boli iné a umožňovali hrať od 19 rokov.