5 najúspešnejší pokroví hráči spomedzi svetových celebrít

5 najúspešnejší pokroví hráči spomedzi svetových celebrít

Poker patrí celosvetovo medzi najobľúbenejšie hazardné hry a nevyhýbajú sa mu ani celebrity. Toto sú piati najúspešnejší pokroví hráči spomedzi svetových celebrít

Najúspešnejší pokroví hráči spomedzi svetových celebrít

Matt Damon

Slávny herec, producent a scenárista patrí medzi milovníkov pokru. Matt Damon sa predstavil vo filme Rounders z roku 1998, v ktorom hral hráča pokru menom Mike McDermott. Určite sa v tejto role cítil ako ryba vo vode, pretože svet pokru mu rozhodne nie je cudzí. Zahral si na niekoľkých skutočných pokrových turnajoch, dokonca aj na World Series of Poker. V roku 2010 dokonca vyhral náramok z WSOP v turnaji no-limit hold´em v hodnote 5 000 dolárov. Tento úspech Matta Damona priniesol pokru ešte väčšiu pozornosť.

Ben Affleck

Ben Affleck a Matt Damon patria k sebe a preto nemožno zažívať pocit prekvapenia, keď ich na zozname najúspešnejší pokroví hráči medzi svetovými celebritami vidíme spolu. Affleck si tiež „strihol“ rolu pokrového hráča vo filme Runner Runner z roku 2013. Rodák z Bostonu si v minulosti zahral aj na niekoľkých pokrových turnajoch. Najväčší známy úspech Afflecka v pokri je z roku 2004 na California State Poker Championship. Vyhral turnaj no-limit hold’em, z ktorého si odniesol skvelých 356 400 dolárov. Dokonca si vyslúžil aj miesto na World Poker Tour.

Jennifer Tilly

Hviezda viacerých známych filmov sa preslávila aj úspechmi za pokrovým stolom. V roku 2022 bola Jennifer Tilly uvedená do Siene slávy žien v pokri. Herečka nazbierala za pokrovým stolom viac ako jeden milión dolárov, takže je to pre ňu viac ako len hobby. Tilly zaznamenala veľa úspechov už v roku 2005, keď vyhrala dámsky no-limit hold’em turnaj v hodnote 1 000 dolárov počas World Series of Poker. Neskôr v tom istom roku vyhrala aj ženský uvítací turnaj na World Poker Tour.

Tobey Maguire

Preslávil sa nielen ako filmový Spiderman, ale rozhodne patrí aj do kategórie najúspešnejší pokroví hráči zo svetových celebrít. Hral na viacerých významných podujatiach ako napríklad World Poker Tour alebo World Series of Poker. V roku 2004 vyhral Phil Hellmuth Invitational no-limit hold´em turnaj. Pri pokrovom stole zarobil slušné peniaze.

Gabe Kaplan

Začínal ako herec, ale väčšiu slávu si zaistil pri pokrovom stole. V roku 1970 si zahral v šou Welcome Back, Kotter ale odvtedy sa začal venovať profesionálnemu pokru. Preslávil sa aj ako pokrový komentátor High Stakes Poker na PokerGO. Gabe Kaplan zaznamenal pomerne výrazný úspech na World Series of Poker. Niekoľkokrát sa umiestnil v prvej desiatke a na výhrach zarobil viac ako dva milióny dolárov.