5 najlepších online hier ako poker

5 najlepších online hier ako poker

Predstavíme vám päť najlepších online kartových hier, ktoré sú podobné ako poker.

5 najlepších online kartových hier podobných ako poker

VIDEO POKER

Prvý výber v tomto zozname pravdepodobne nikoho neprekvapí. Ak si chcete oddýchnuť od klasického pokru alebo vylepšiť svoje schopnosti v tejto hre a nemáte čas na plnohodnotnú hru, tak video poker je pre vás dobrá voľba. Existujú rozličné typy hier vo video pokri, ale základ zostáva rovnaký. Z piatich kariet musíte zostaviť čo možno najlepšiu kombináciu.

BACCARAT

Rovnako Baccarat v mnohom pripomína poker a patrí na tento zoznam. Podobne ako video poker, aj baccarat má rozličné varianty hry, ale verzia najviac podobná klasickému pokru sa nazýva Chemin de Fer. V baccarate je cieľom správne staviť na to, či vyhrá ruka krupiéra alebo hráča.

TEEN PATTI

Táto hazardná hra je populárna predovšetkým v Ázii a tiež pripomína klasický poker. Najlepšie sa hrá s minimálne štyrmi hráčmi a používa balíček s 52 kartami. Táto hra si vyžaduje poriadnu dávku stratégie a blafovania, teda podobne ako poker. V ruke máte iba tri karty a tak používa svoj vlastný spôsob hodnotenia kariet. Hráč s najlepšou kombináciou kariet je víťazom a berie bank. Obe hry spájajú tiež striktné pravidlá, kedy a koľko musia hráči staviť, keď sa dostanú na rad.

PAI GOW

Čínska kartová hra Pai Gow je tiež veľmi podobná ako klasický poker. Pôvodne sa táto starodávna hra hrala s dominom namiesto kariet. Nové verzie hry sa hrajú s 53-kartovým balíčkom a často sa nazývajú Pai Gow Poker, pretože sú veľmi podobné klasickému pokru. Hráč môže použiť žolíka na dokončenie flush alebo postupky. V Pai Gow každý hráč začína so siedmimi kartami na ruke a cieľom je vytvoriť čo najlepšie dve samostatné pokrové kombinácie: jednu päťkartovú a druhú dvojkartovú. Tvoja päťkartová kombinácia musí poraziť tvoju dvojkartovú kombináciu a obe tvoje kombinácie musia poraziť obe kombinácie krupiéra.

BLACKJACK

Poker a blackjack sú dve azda najpopulárnejšie kartové hry na svete a podobajú sa viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Predovšetkým pri oboch hrách veľmi záleží na stratégii. Najmä pri štartovacej kombinácii, ktorá určuje ďalší priebeh hry. Najlepší hráči pokru aj blackjacku dokonale rozumejú matematike a pravdepodobnosti, ktoré sa skrývajú za týmito hrami.