4 spôsoby ako sa môžete stať obeťou podvodu v online pokeri

4 spôsoby ako sa môžete stať obeťou podvodu v online pokeri

Online poker má niekoľko nesporných výhod oproti živej verzii. No toto sú 4 spôsoby, ako sa môžete stať obeťou podvodu v online pokeri

Poker je zaujímavá hra a online verzia má niekoľko výhod. Napríklad ponúka hráčom pohodlie a flexibilitu. S online pokerom môžete hrať proti ľuďom z ktorejkoľvek časti sveta bez toho, aby ste opustili pohodlie domova.

Predtým, ako sa necháte uniesť zábavou z hrania online pokeru, mali by ste vedieť, že existuje potenciálne nebezpečenstvo, ktoré musíte identifikovať, aby ste sa nenechali oklamať. Prevedieme vás piatimi rôznymi spôsobmi, ako môžete byť podvedení pri hraní online pokeru.

Tajná dohoda

Tajná dohoda bola vždy problémom v pokeri – vo fyzickej aj online verzii.

Tajná dohoda označuje dvoch alebo viacerých hráčov, ktorí sa skryte spojili, aby zvýšili šance jedného hráča na víťazstvo.

Komunikovať môžu prostredníctvom služby Skype, telefónu alebo inými prostriedkami.

Ghosting

Ghosting je ďalším problémom vo fyzickom a online pokeri. Je to vtedy, keď hráč radí druhému hráčovi počas prebiehajúceho pokerového turnaja alebo hry. Na živých turnajoch sú „duchovia“ prísne zakázaní. Ale na online turnajoch môže byť  ťažké zabrániť tomu, aby sa to nestalo.

Online duchovia sa často vyskytujú pomocou bezplatných nástrojov, ako sú Teamviewer a Skype. Hráč, ktorý je trénovaný, má výhodu v tom, že sa môže porozprávať so svojím „duchom“, ak je v zložitej situácii, než urobí akékoľvek rozhodnutie.

Ghosting sa považuje za najbežnejšiu formu podvádzania, keď hráte online poker.

Ďalšie spôsoby ako sa môžete stať obeťou podvodu v online pokeri

Poker roboti

Pokerovými robotmi sa rozumejú počítačové programy, ktoré hrajú poker. Pretože poker je šikovná hra, v ktorej sa rozhodujete na základe matematiky, sú títo roboti schopní robiť neustále dokonalé rozhodnutia. Nie sú teda najlepším súperom, ktorý hrá za pokerovým stolom, pretože to drasticky znižuje vaše šance na výhru.

Je dosť ťažké vedieť, či hráč používa pokerového robota, a preto je to pre väčšinu pokerových webov veľký problém. Tieto nástroje môžu byť veľmi pokročilé a simulovať ľudské činy. Existuje však niekoľko spôsobov, ako môžete zistiť, či je vo vašej hre robot.

Ak si všimnete, že konkrétny hráč hrá neprimerane dlho bez akýchkoľvek prestávok, je veľká šanca, že ide o robota. Okrem toho, ak hráč hrá súčasne na príliš veľa stoloch alebo hrá takmer zakaždým perfektnú kombináciu, môže to byť pravdepodobne robot.

Viac účtov

Ďalším bežným spôsobom, ktorým niektorí hráči podvádzajú v online pokeri, je vytvorenie viacerých účtov so skutočnými peniazmi na jednej pokerovej stránke. To im dáva nespravodlivú výhodu, pretože sa môžu v pokerovej hre vydávať za rôznych hráčov, čo im zvyšuje šance na výhru.

Je to aj podvod na pokerové weby, pretože hráč s viacerými účtami dostane bonusy na všetky tieto účty. Z tohto dôvodu väčšina pokerových webov zakazuje hráčovi mať viac účtov. Mnoho z nich vyžaduje, aby hráči overili svoju totožnosť nahraním dokumentov, ako je napríklad občiansky preukaz. Ak je hráč pristihnutý pri viacerých účtoch, pokerové stránky mu zmrazia všetky jeho účty a bankroll.

TU si môžete prečítať 6 vecí, ktoré by mal mať dobrý pokerový hráč