4 dôvody, prečo vykúšať Pai Gow Poker

4 dôvody, prečo vykúšať Pai Gow Poker

Pai Gow Poker je zaujímavá hra a ak túto alternatívu klasického pokeru ešte nepoznáš, toto sú 4 dôvody, prečo sa to oplatí vyskúšať.

Čo je Pai Gow Poker?

Hrá sa proti krupiérovi (ako napríklad blackjack). Každý hráč dostane na začiatku hry po sedem kariet. Úlohou je zostaviť z nich čo možno najlepšie dve kombinácie. Jedna z nich bude mať päť kariet a druhá dve karty.

Vaša kombinácia piatich kariet musí prevyšovať vašu kombináciu dvoch kariet. Vyhrávate v momente, keď obe vaše ruky porazia tie krupiérove. Prehre sa nevyhnete, keď obe ruky krupiéra prevýšia tie vaše kombinácie. Ak vyhráte len jednu ruku a jednu prehráte, je remíza. Vysoké percento remízových výsledkov umožní hráčovi zostať dlho v hre s kapitálom nad vodou.

4 dôvody, prečo vykúšať Pai Gow Poker

Uvoľnené tempo

Napriek pomalému tempu nie je väčšina pokerových rúk veľmi uvoľnená. Je to preto, že hráči medzi sebou súperia. Pai Gow Poker si udržiava pomalšie tempo, aké pokeroví hráči poznajú. Tým, že má každý v krupiérovi spoločného protivníka, je atmosféra oveľa uvoľnenejšia. Pomalšie tempo je obrovským prínosom aj pre nových hráčov. Máte čas si premyslieť svoju stratégiu a nemusíte sa obávať, že spomalíte hru pre ostatných hráčov.

Hráte len proti krupiérovi

Vaše šance sú lepšie ako v klasickom pokeri, pretože sa musíte starať len o to, aby ste porazili jednu osobu, krupiéra. Teoreticky by ste mohli mať najhoršiu kombináciu zo všetkých hráčov v kole. Ale pokiaľ vaše dve ruky porazia ruky krupiéra, budete stále víťazom. Eliminuje to potrebu blafovania alebo dokonalého čítania súperov.

Relatívne nízka výhoda kasína

Výhoda kasína udáva, koľko percent stávok hráčov z dlhodobého hľadiska zostáva kasínu. Napríklad 5 % výhoda kasína znamená, že z každých v priemere stavených 100 € zostáva kasínu 5 €. Čím nižšiu hodnotu dané percento má, tým lepšie z pohľadu hráčov. Pai Gow Poker patrí v tomto smere k najlepším hazardným hrám, pretože výhodu tu má kasíno len 1,46 %.

Výborná hra aj pre menší kapitál

Ďalším dôvodom, prečo hrať Pai Gow Poker – táto hra nevyžaduje vysoký kapitál. Ako bolo spomenuté už vyššie, táto hra veľakrát končí remízou a váš vklad sa vráti naspäť. Za menej peňazí si užijete viac muziky, teda v tomto prípade zaujímavej hry.