4 dôvody, prečo sa úspešní hráči pokru neposúvajú k vyšším stávkam

4 dôvody, prečo sa úspešní hráči pokru neposúvajú k vyšším stávkam

Pokiaľ hráte poker dostatočne dlho, tak ste určite narazili na hráčov, ktorí hrali dosť dobre na to, aby sa posunuli k vyšším stávkam. Prečo to ale úspešní hráči pokru často nerobia?

Štyri dôvody, prečo úspešní hráči pokru nemieria k stolom s vyššími stávkami

Chcú viac skúseností

Posunúť sa na novú úroveň stávok je náročné a aj úspešní hráči pokru majú niekedy pocit, že jednoducho potrebujú nabrať viac skúseností. Stoly s vyššími stávkami predstavujú tvrdšiu konkurenciu a pri hraní riskujete viac peňazí. Zdá sa rozumné, aby hráči ešte viac vylepšili svoju stratégiu pred tým, ako postúpia na vyššiu úroveň stávok.

Limity stratégie

Bežný dôvod, pre ktorý sa úspešní hráči pokru rozhodnú zostať na nižšej úrovni stávok. Skrátka ich stratégia nefunguje pri stoloch s vyššími stávkami. Hráči pri stoloch s vysokými stávkami bývajú jednými z najlepších pokrových hráčov na svete. Videli nespočetné množstvo rúk a vedia veľa o pokerových stratégiách. To im umožňuje ľahko rozpoznať niektoré pokrové stratégie, ktoré používajú menej skúsení hráči. Pokiaľ už teraz používate riskantnú stratégiu, tak pri stoloch s vyššími stávkami bude ešte riskantnejšia.

Tvrdšia konkurencia

V pokri platí pravidlo, že čím vyššie sa posúvate v stávkach, tak tým tvrdšia bude vaša konkurencia. Na stoloch s nižšou úrovňou stávok môžete žiariť, ale ľahko sa vám môže stať, že pri vyšších stávkach prídete o celý bankroll. Niektorí aj úspešní hráči pokru vedia uznať, že ešte nie sú pripravení na tvrdšiu konkurenciu. Takže zostanú na svojej súčasnej úrovni stávok, kde dosahujú úspech. Iní hráči to možno už vyskúšali a vedia, že nie sú pripravení na vyššie úrovne. Predchádzajúce neúspešné pokusy hrať proti tvrdšej konkurencii môžu byť ďalším dôvodom, prečo hráči odmietajú zvýšiť stávky.

Kapitálové obmedzenia

Pokerové stoly s vysokými stávkami majú vyššie čiastky buy-inu a vyššie sú aj stávkové minimá. Toto zvýšenie nákladov môže  byť pre niektorých, aj úspešných hráčov, veľkou prekážkou. Jednoducho, mnoho hráčov si posun na vyššiu úroveň stávok nemôže dovoliť z kapitálových dôvodov. Hranie pri pokrových stoloch s nižšími stávkami minimalizuje riziko a zvyšuje šancu na úspech.