Typy hazardných hráčov: Spoznáte sa?

Typy hazardných hráčov: Spoznáte sa?

Určite aj z vlastnej skúsenosti poznáte rozličné typy hazardných hráčov. Predstavujeme vám šesť základných typov. Spoznáte sa?

Hráč bez plánu

Tento typ hráča funguje asi nasledovne: príde do kasína a hrá čokoľvek, čo sa mu zapáči a pokračuje v hraní dovtedy, kým mu nedôjdu peniaze. Ak príde na čerpaciu stanicu a uvidí stierací žreb, ktorý ho zaujme, kúpi si ho. Ani len netuší, že niektoré hazardné hry majú vyššiu návratnosť ako iné a v podstate mu to je jedno. Užíva si vzrušenie, ktoré prinášajú hazardné hry a sníva o mega výhrach.

Hráč, ktorý sa chce len baviť

Medzi typy hazardných hráčov patria aj tí, ktorí sa chcú hraním len a len baviť. Vypnúť, odreagovať sa, vyčistiť si myseľ a zabávať sa. Podobný typ hráča ako ten prvý, len s tým rozdielom, že má aspoň nejaký plán a to baviť sa! Z dlhodobého hľadiska však tiež výrazne stráca.

Hráč s malými vedomosťami

Do tejto kategórie hazardných hráčov patrí väčšina! Majú trochu vedomostí, ale chýba im spraviť ďalší krok vpred a nájsť si ďalšie potrebné informácie. Tento typ hráča sa niekde dočítal, že blackjack je lepší ako výherné automaty. Ani len netuší prečo a nevie nič o house edge, resp. o výhode kasína. Prečíta si, že niektorí hráči pokru zarábajú parádne peniaze. Tak nabudúce v kasíne vyhľadá pokerový stôl, možno vyhrá pár hier, ale napokon aj tak všetko stratí.

Typy hazardných hráčov s najvyššou šancou na úspech

Hráč so stratégiou

Toto je najvyššia úroveň, akú kedy väčšina hazardných hráčov dokáže dosiahnuť. A nie je to vôbec zlé! Tieto typy hazardných hráčov poznajú najlepšiu stratégiu jednotlivých hier a pozná tiež najlepšie pravidlá a výplatné tabuľky. Chápe tiež, že je blízko bodu zlomu, keď sa tieto veci spoja. Keď poznáte stratégiu, viete si užiť hazardné hry omnoho lepšie a s vyššou šancou na úspech.

Hráč s výhodou

Hráč, ktorý používa koncepčne metódy a stratégie, aby účinne znižoval výhodu kasína a zvyšoval svoju šancu na dlhodobý zisk. Tento typ hráča presne vie, ktoré hry má hrať a aké stratégie použiť, aby maximalizoval svoju šancu na úspech. Najčastejšie tieto typy hazardných hráčov nájdete pri blackjackovom stole. Poznajú základnú stratégiu a vedia účelne aplikovať metódy počítania kariet. Majú tiež skvelý bankroll manažment.

Pokrový profesionál

Pokrový profesionál nehrá len pre zábavu. Berie hru ako zdroj svojej obživy. Študuje hru, rôzne metódy a knihy, svojich protivníkov a snaží sa posúvať stále vpred. Tento typ hráča sa naučil používať svoju myseľ tak, aby zarábala peniaze. Výhodou pokru oproti ostatným hazardným hrám je, že hráte proti ostatným ľuďom a nie proti kasínu. Preto v tejto hre nie je house edge. Jednoducho, ak sa zlepšíte natoľko, že ste lepší ako ostatní hráči pri stole, zväčša budete vyhrávať.