Zlé stravovacie návyky pri hraní v online kasíno: Vyhnite sa im a budete lepším hráčom

Online kasíno prináša možnosť hrať pohodlne z domova. K tomu patrí aj dobré jedlo. Vyhnite sa však zlým stravovacím návykom a budete lepším hráčom.

Poznáte to. Otvoríte online kasíno, spravíte si pohodičku, doprajete si dobré jedlo a zvyčajne také, ktoré je pohodlné a chutné zároveň. Problém je, že tento typ jedla je zvyčajne najmenej zdravý. Nielenže neprospeje vášmu telesnému, ale ani duševému zdraviu. Pritom pri hraní hazardných hier potrebujete byť mentálne svieži a koncentrovaný.

Online kasíno a zlé stravovacie návyky, ako sa im vyhnúť?

Plánovanie dopredu

Ako zabrániť tomu, aby sa váš čas strávený pri hraní v online kasíno zmenil na festival nezdravého jedla? Plánujte dopredu. Chrumkavé jedlá, sladkosti či slané pochutiny. Väčšina hráčov siahne práve po týchto chutných a ľahko dostupných jedlách, aby zahnali hlad pri hraní v online kasíno.

Dôležité je plánovať jedlo dopredu a vyberať si potraviny tak, aby boli ľahko dostupné možnosti aj zdravé. Ale čo si nekúpite, to nemôžete mať.

Naplánujte si dopredu, čo budete nakupovať. Jedlá s vyšším obsahom bielkovín vás zasýtia na dlhšiu dobu ako jedlá s rýchlymi cukrami či prebytkom sacharidov a tukov.

Pred začiatkom hrania si navarte, nachystajte jedlo, ktoré využijete počas samotného hrania v online kasíno. Predpokladom je, že bude vyváženejšie a zdravšie, než ako keby vás náhle prepadol hlad a vy ste v rýchlosti siahli po prvej dostupnej možnosti. Tie sú zväčša najmenej zdravé, ako napríklad chipsy, sladkosti a podobne.

Siahnite po ovocí a zelenine, orieškoch, semienkach, ktoré môžete mať pohodlne pri počítačí a vyjedať ich aj počas samotného hrania. Doprajete telu a mozgu dostatok potrebných výživných látok a nebudete do seba pchať nezmysly. Siahnite po chudých bielkovinách ako kuracie mäso či vajíčka. Nezabúdajte na kvalitné zdroje sacharidov typu zemiaky, ryža alebo obilniny.

Ak sa budete vyhýbať zlým stravovacím návykom pri hraní v online kasíno a naopak, pôjdete cestou vyššie uvedených zdravých tipov, tak môžete očakávať lepšiu koncentráciu a celkovo lepší pocit pri hraní. To z vás môže spraviť lepšieho hráča. A zdravšieho.