Zabudnuté kuriozity: Kasíno núkalo žene namiesto 43-miliónovej výhry večeru a dva doláre

Zabudnuté kuriozity: Kasíno núkalo žene namiesto 43-miliónovej výhry večeru a dva doláre

V rubrike zabudnuté kuriozity si pripomíname zaujímavé príhody zo sveta kasín a hazardnej zábavy. Ako kasíno núkalo žene namiesto miliónovej výhry večeru a dva doláre.

Žena vyhrala jackpot viac ako 40 miliónov dolárov, kasíno jej namiesto toho ponúka večeru

Američanka Katrina Bookmanová si v roku 2017 išla zahrať do istého kasína v New Yorku. Mohol to byť najšťastnejší deň jej života. Vyhrala 43 miliónov amerických dolárov na automate.

Kasíno Resort World Casino v oficiálnom stanovisku ale argumentuje, že výherný prístroj ukázal spomínanú výhru omylom. Podľa portálu bbc.com ponúklo žene ako náhradu večeru a 2,25 dolára, čo bol podľa kasína aktuálny zostatok v čase, keď prístroj ukázal žene závratnú výhru.

Katrina Bookmanová ale neváhala a najala si právnika. Začala sa so spomínaným kasínom súdiť a požadovala plnú sumu, ktorú jej automat ukázal. Kasíno argumentovalo tým, že prístroj bol „očividne pokazený“.

Komisia hier štátu New York argumentovala podobným tónom a tvrdil, že automat na obrazovke ukazoval, že „porucha ruší všetky hry a platby.“

Právnik Bookmanovej ale uviedol, že mu kasíno neuviedlo presne a detailne, čo bolo príčinou poruchy automatu a prečo výherný prístroj nefungoval.

Žena si urobila selfie fotografiu výherného prístroja, ktorý jej ukazoval výhru jackpotu vo výške viac ako štyridsiatich miliónov dolárov. Následne bola pracovníkmi bezpečnostnej služby vyvedená von z kasína.

Bookmanová na súde argumentovala aj tým, že po sklamaní z nevyplatenia jackpotu trpela úzkosťou a depresiami.