Wayne Rooney otvorene o svojom probléme s hazardom

Wayne Rooney otvorene o svojom probléme s hazardom

Športovci nezriedka prepadnú čaru a lesku hazardných hier. Wayne Rooney otvorene o svojich problémoch s gamblingom.

Wayne Rooney prežil úžasnú futbalovú kariéru. Aktuálne sa už vydal bývalý skvelý útočník na trénerskú dráhu. Otvoril svoju trinástu komnatu a verejne prehovoril o svojich problémoch s hazardom.

Wayne Rooney otvorene o svojich problémoch s hazardom

Najlepší strelec v histórii reprezentácie Anglicka priznal, že mal veľký problém so závislosťou od hazardu na začiatku svojej kariéry v Manchesteri United.

„Bol som mladý chalan, ktorý práve prišiel k veľkým peniazom. Pri zápase s Man Utd vonku som zostával v hoteli a v Anglicku ste na hoteli sedem až desať dní. Nudíte sa a robíte veci, aby ste vyplnili čas. V čom období k nim patrili aj hazardné hry,“ cituje Rooneyho spoveď Independent.

„Skôr, ako si uvedomíš, že si dosť prehral, neuvedomuješ si sumu, ktorú v tom čase dávaš. Na začiatku som vyhral a myslel som si, že sú to ľahké peniaze. O to viac ťa to pohltí a nakoniec som prehral, skončil som dole.“

Wayne Rooney prišiel na Old Trafford v roku 2004 a vo vrecku mal zmluvu s platom 55 tisíc libier týždenne. Pre 18-ročného tínedžera neuveriteľné peniaze a nejednému mladíkovi v Rooneyho pozícii by sa zamotala z toho hlava.

Postupom času sa jeho plat zvýšil až na 300 tisíc libier týždenne.

Priznal, že napokon sa vyhol tomu, aby spadol do špirály hazardu a vymanil sa z jeho područia. Poučil sa zo svojich chýb, ktoré spravil na začiatku svojej kariéry v Manchesteri United.

„Ste tam, aby ste hrali za svoju krajinu alebo klub a keď prichádzate o peniaze tak, ako som vtedy ja, bude to mať na vás vplyv,“ povedal Rooney.

„Som vďačný, že sapodarilo splatiť to, čo som stratil a už som opäť nehazardoval. Poučil som sa zo svojich chýb. Ak hazardujete ďalej, viac prehráte. Vtedy sa môžete dostať do zlej situácie. “

Britské médiá svojho času informovali palcovými titulkami o tom, že Wayne Rooney v manchesterskom kasíne stratil pol milióna libier.