Vyvrátenie 5 najväčších mýtov o hracích automatoch

Vyvrátenie 5 najväčších mýtov o hracích automatoch

Hazardné hry všeobecne a hracie automaty obzvlášť sprevádza mnoho mýtov a preto uvedieme tieto veci na pravú mieru. Toto je vyvrátenie 5 najväčších mýtov o hracích automatoch!

Výherné alebo prehrávajúce hracie automaty

Určite to poznáte – hráci častokrát označujú konkrétne hry a hracie automaty ako napríklad „na tomto možno zarobiť balík“ alebo „na tomto nemôžeš vyhrať“. Faktom zostáva, že generátor náhodných čísel zaručuje, že všetky hracie automaty fungujú čisto náhodným spôsobom. Neexistujú teda výherné alebo prehrávajúce stroje. Odporúčame sledovať RTP, teda priemernú návratnosť stávok jednotlivých slotov. Priemer je okolo 94-96 %. Všetko menšie je hrozné a všetko vyššie je skvelé.

Horúce a studené hracie automaty

Hráči veria na horúce a studené sloty, teda stroje, ktoré prinášajú výhernú sériu a tie, ktoré nie a nie priniesť výhru. Ako bolo spomenuté v bode vyššie, hracie automaty majú generátory náhodných čísel a to, že na niektorom z nich dlhšie nebola výhra, je len prvok náhody. Rovnako ak niektorý slot priniesol výhru niekoľkokrát po sebe. Každá ďalšia hra funguje nezávisle od tých predošlých a nemajú nič do činenia s tými minulými. Série výhier alebo prehier spôsobujú len dočasné odchýlky.

hracie automaty

zdroj: depositphotos.com

Ďalšie z 5 najväčších mýtov o hracích automatoch

Hrací automat, ktorý nedávno vyplatil jackpot, tak skoro nevyplatí ďalší

Mnoho hazardných hráčov obchádza hracie automaty, ktoré práve vyplatili jackpot, pretože veria, že tak skoro nevyplatia ďalší. Zameriavajú pozornosť na sloty, ktoré už dlhšie nevyplatili jackpotovú výhru a veria, že už to „musí“ padnúť. Ale opäť – generátor náhodných čísel predstavuje zložitý matematický vzorec, na základe ktorého automat vyberá symboly. Šance na výhru jackpotu vôbec nemajú súvis s predošlým jackpotom.

Kasína nastavujú hracie automaty tak, im zabezpečili zisk

Častý mýtus, ktorý sprevádza hracie automaty od nepamäti. Mnoho hráčov medzi sebou traduje, že kasína a herne manipulujú s hracími automatmi tak, aby im prinášali zisk. Ale hracie automaty už dostávajú nastavené od výrobcov s určitou mierou RTP (priemernou návratnosťou vkladov). Ak je hodnota RTP napríklad 96 %, tak v priemere z každých 100 € stávok hráčov zostáva kasínu z dlhodobého hľadiska 4 €. Preto kasína nemajú dôvod manipulovať s hracími automatmi. Vďaka RTP dopredu vedia, koľko z dlhodobého hľadiska v priemere z vkladov hráčov zostane im.

Tlačidlo Max zvyšuje šance na výhru

Väčšina hracích automatov disponuje tlačidlom Max, ktoré automaticky vyberá a nastavuje maximálne možné stávky na spin (roztočenie). Medzi hráčmi koluje mýtus, že vďaka použitiu tohto tlačidla zvyšujete svoje šance na výhru. Pravdou je, že akurát tak rýchlejšie vyčerpáte svoje peniaze a dohráte. Hrať musíte presne opačným spôsobom, za čo možno najmenšie stávky na jeden spin. Tak si užijete viac zábavy a neprehráte svoje peniaze rýchlym tempom.

Veríme, že naše vyvrátenie 5 najväčších mýtov o hracích automatoch niektorým hráčom otvorilo oči a nasmeruje ich správnym smerom!